Օրանժ Արմենիա ընկերությունը 2011-ին վաճառել է ավելի քան 20 000 հեռախոս։ Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց ընկերության հանրային կապերի պատասխանատու Լիլիթ Մարտիրոսյանը։
Նրա տեղեկացմամբ վաճառված 20 000 հեռախոսների 15%-ը սմարթֆոններ են։ Բացի դրանից հեռախոսների մեծ մասը վաճառվել է հոկտեմբեր ամսից հետո, երբ ընկերությունը շուկայում ներկայացրեց նոր առաջարկ՝ մեկ կամ երկու տարի բաժանորդագրություններով հեռախոսների ձեռքբերում մատչելի գներով։
Օրանժ Արմենիա ընկերությունը 2011-ի նոյեմբերի տվյալներով ունի 600 000 բաժանորդ, որոնցից ավելի քան 70 000-ը ինտերնետ բաժանորդներն են։
Լիլիթ Մարտիրոսյանի խոսքով, 2012-ի առաջին եռամսյակում կհրապարակվեն ընկերության թե՛ ֆինանսական հաշվետվությունը, թե՛ նոր վիճակագրական տվյալներ։

29 Декабрь 2011 - 05:14 AMT
Компания “Orange Армения” в 2011 году реализовала более 20 000 мобильных телефонов. Об этом сказала в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net ответственная по общественным связям компании Лилит Мартиросян.
По ее словам, большая часть телефонов была реализована после октября. 15% реализованных телефонов – это смартфоны.
По данным на ноябрь 2011 года компания “Orange Армения” зарегистрировала 600 000 абонентов, 70 000 из которых – Интернет-пользователи.
По словам Лилит Мартиросян, в первом квартале 2012 года будут опубликованы финансовый отчет компании и новые статистические данные.