29 Դեկտեմբեր 2011 - 09:06 AMT
ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունում ամփոփվել են նախագահի մրցանակի համար «Լավագույն մարզական բակ», «Լավագույն քաղաքային մարզական համայնք» և «Լավագույն գյուղական մարզական համայնք» 2011թ-ի ստուգատեսների արդյունքները:
2011 թվականի «Լավագույն քաղաքային մարզական համայնք» է ճանաչվել Սյունիքի մարզի Կապանի քաղաքային համայնքը: «Լավագույն գյուղական մարզական համայնք» է ճանաչվել Շիրակի մարզի Նոր Կյանք գյուղական համայնքը: «Լավագույն մարզական բակ» ստուգատեսի մրցանակային առաջին տեղը գրավել է Լոռու մարզի Սպիտակ քաղաքային համայնքի «Հյուսիս-արեմտյան թաղամասի» բակը: Բոլոր հաղթողներն արժանացել են դրամական պարգևավճարների:
Ամփոփվել են նաև Հայաստանում և Արցախում անցկացված մարզական փառատոնի արդյունքները: Փառատոնի նպատակն է` ֆիզկուլտուրայի և սպորտի մասսայականացում: Փառատոնի հաղթող է ճանաչվել Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքային համայնքը:

29 Декабрь 2011 - 09:06 AMT
В Министерстве спорта и по делам молодежи РА подвели итоги смотра 2011 года в номинациях «Лучший спортивный двор», «Лучшая городская спортивная община», а также «Лучшая сельская спортивная община» на приз президента РА.
“Лучшей спортивной городской общиной” 2011 года признана община города Капана Сюникской области Армении. “Лучшей спортивной сельской общиной» 2011 года признана община деревни Нор Кянк Ширакской области. А «Лучшим спортивным двором» признан двор в «Северо-западном массиве» города Спитак Лорийской области. Все победители получили денежные премии.
Подведены итоги спортивного фестиваля, проведенного в Армении и Арцахе. Цель фестиваля – сделать массовыми физическую культуру и спорт. Победителем фестиваля стала городска община города Ванадзор Лорийской области Армении.