PayPal վճարային համակարգի նախկին ղեկավարը՝ Սքոթ Թոմսոնը նշանակվել է ճանաչված որոնողական համակարգ Yahoo! ընկերության նոր գլխավոր տնօրեն: Այս մասին տեղեկացնում է BBC-ն:
Սքոթ Թոմսոնը նշանակվել է նաև տնօրենների խորհրդի անդամ: Վերջերս, երբ գլխավոր տնօրենի պաշտոնը լքել էր Քերոլ Բարթսը, նրա փոխարեն Yahoo!-ն ժամանակավորապես ղեկավարում էր ֆինանսական տնօրեն Թիմ Մորզեն: Այժմ վերջինս կրկին անցել է իր պաշտոնին:
Պաշտոնապես Սքոթ Թոմսոնին կնշանակեն ղեկավարի պաշտոնում հունվարի 9-ին: Պետք է նշել, որ նա, ղեկավարելով PayPal-ը, զգալիորեն ամրացրեց իր դիրքերը օնլայն վճարումների գլոբալ շուկայում: Նրա ղեկավարության ժամանակ PayPal-ի օգտագործողների քանակը կտրուկ աճ ապրեց՝ 50 միլիոնից դարձաց 104 միլիոն: Դե իսկ ընկերության եկամուտները նույնպես աճեցին՝ մինչև 4 միլիարդ դոլար նախկին 1.8-ի փոխարեն:

US web portal Yahoo has named Scott Thompson, the president of online payments firm Paypal, as its new head.
He will fill the vacancy left by Carol Bartz, who was dismissed as chief executive in September after failing to turn around the company's fortunes.
Mr. Thompson has headed Paypal, the payments division of eBay, since 2008, during which time its userbase doubled. Yahoo is currently undergoing a strategic review as it has failed to keep up with rivals such as Google.
The US firm's key products, beside its search engine, include photo sharing site Flickr and its webmail platform.
However, its domination of webmail – and the ancillary services it offers its email account holders – is under threat as younger users migrate to social media sites such as Facebook and Twitter, BBC reported.