Երևանում փետրվարի 29-ից մարտի 5-ը անցկացվելու է «Արմմոնո» մոնոներկայացումների միջազգային փառատոնը: Այդ մասին հայտնում է փառատոնի պաշտոնական կայքը: Կայքում նշված է, որ 2012թ.-ին «Արմմոնո»-ն նշելու է իր 10-ամյակը, որի շրջանակում արդեն ընտրված են հետաքրքիր դերասանական աշխատանքներ, ինչպես արտերկրից, այնպես էլ Հայաստանից:
Փառատոնին մասնակցելու են մոնոփառատոների ղեկավար-տնօրեններ, դերասաններից մի քանիսը փառատոնի շրջանակում վարպետության դասընթացներ կանցկացնեն Երևանի կինոյի եւ թատրոնի ինստիտուտի ուսանողների համար:
«Արմմոնո» միջազգային փառատոնն առաջին անգամ անցեկացվել է 2002 թ. սեպտեմբերի 24-ին: Փառատոնի հիմնադիրն է Հայաստանի թատերական գործիչների միության նախագահ Հակոբ Ղազանչյանը, տնօրենը` Մարիաննա Մխիթարյանը: Փառատոնի մասնակցության հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը 2011թ-ի դեկտեմբերի 20-ն էր:

С 29 февраля по 5 марта в Ереване будет проходить Международный фестиваль моноспектаклей “Арммоно”. Об этом сообщает официальный сайт фестиваля. На сайте отмечено, что в 2012 году фестиваль “Арммоно” отмечает свое 10-летие, в связи с чем уже отобраны интересные актерские работы, как из Армении, так и из-за рубежа. В фестивале примут участие руководители и директоры монофестивалей, а некоторые из актеров в рамках фестиваля проведут мастер-классы для студентов Ереванского института кино и театра.
Впервые Международный фестиваль “Арммоно” был организован 24 сентября 2002 года. Основатель фестиваля – председатель Союза театральных деятелей Армении Акоп Казанчян, директор – Марианна Мхитарян. Срок подачи заявок на участие в фестивале истек 20 декабря 2011 года.