Թայվանական սմարթֆոն արտադրող HTC ընկերությունը հայտնել է, որ 2011-ի 4-րդ եռամսյակում գրանցել է եկամտի 25% անկում։ Սա իր շուկայում մրցակցության հետևանքն է։ Այս մասին հայտնում է BBC-ին։
Մաքուր շահույթը նվազել է՝ կազմելով 11 միլիարդ թայվանական դոլար (364 միլիոն ԱՄՆ դոլար) երեք ամսում։ Այս ցուցանիշը 2010-ի 4-րդ եռամսյակում կազմում էր 14,8 միլիարդ թայվանական դոլար։
Վաճառքը դեկտեմբերին ընկել է 20,3%-ով։
Հիշենք, որ հոկտեմբերին արդեն ընկերությունը հայտնել էր, որ 4-րդ եռամսյակում սպասում է ցածր եկամտի արդյունքներ։ Սակայն վերջին արդյունքները ցույց են տալիս, որ HTC-ի 2011-ի ողջ մաքուր շահույթը աճել է 57%-ով՝ կազմելով 62 միլիարդ թայվանական դոլար։

Производящая смартфоны тайванская компания HTC заявила, что в 4-ом квартале 2011 года было зарегистрировано снижение прибыли от продаж смартфонов на 25%. Это явилось следствием конкуренции на рынке смартфонов. Об этом сообщает BBC.
Чистая прибыль в течение трех месяцев снизилась, составив 11 миллиардов тайванских долларов ( 364 млн долларов США). Этот показатель в 4-ом квартале 2010 года составлял 14,8 миллиарда тайванских долларов.
В декабре продажи упали на 20,3%.
Следует напомнить, что еще в октябре компания заявила, что в 4-ом квартале ожидается снижение прибыли.
Однако последние результаты показали, что чистая прибыль компании HTC в 2011 году выросла на 57%, составив 62 миллиарда тайванских долларов.
HTC является четвертой в мире компанией по производству смартфонов, уступая лишь компаниям Samsung, Apple и Nokia.