5 տարի առաջ՝ 2007-ին այս օրը Apple-ի համահիմնադիր և նախկին գործադիր տնօրեն Սթիվ Ջոբսը ներկայացրեց առաջին iPhone սմարթֆոնը MacWorld ցուցահանդեսի ժամանակ, տեղեկացնում է Apple Insider-ը։ 2007-ին ընկերությունը վաճառեց ավելի քան 1 միլիոն iPhone։
Այդ օրվանից մինչև այսօր ընկերությունը թողարկել է iPhone-ի 4 սերունդ և մեկ թարմացված և iOS բջջային օպերացիոն համակարգի հինգ տարբերակ։
Ներկայացնելով առաջին iPhone-ը՝ Ջոբսն այն անվանեց նոր հեղափոխական բջջային հեռախոս։
2012-ին բոլորը սպասում են iPhone-ի 5-րդ սերնդի թողարկմանը։ Apple ընկերությունը 2007-ից մինչ օրս վաճառել է ավելի քան 73 միլիոն iPhone սմարթֆոն։

5 лет назад в 2007 году в этот же день во время выставки MacWorld сооснователь и бывший исполнительный директор компании Apple Стив Джобс презентовал первый iPhone, сообщает Apple Insider. В 2007 году компания реализовала более 1 миллиона смартфонов.
С этого дня и по сей день компания выпустила 4 поколения iPhone, одну обновленную версию и пять версий мобильной операционной системы iOS.
Представляя первый смартфон, Джобс тогда назвал его новым революционным мобильным телефоном.
В 2012 году все ждут выпуска iPhone 5-го поколения. Компания Apple с 2007 года и по сей день реализовала 73 миллиона смартфонов.