Sony Ericsson ընկերությունը ներկայացրել է չորս նոր սմարթֆոն Լաս Վեգասում ընթացող CES 2012 ցուցահանդեսին Sony ապրանքանիշի ներքո։ Դրանք են Xperia S-ը, որը Xperia NXT շարքի առաջին սմարթֆոնն է, համարվում է Sony-ի հաջորդ սերնդի սմարթֆոն։ Հաջորդ ներկայացված սմարթֆոնը Xperia ion-ն է՝ Sony-ի առաջին LTE սմարթֆոնը։Այս երկու սմարթֆոնները Sony ընկերությունը առայժմ նախատեսել է ամերիկյան շուկայի համար, որոնք շուկա են դուրս գալու 2012-ին առաջին և երկրորդ եռամսյակների ընթացքում։
CES 2012-ին ներկայացրած մյուս երկու սմարթֆոնները Sony-ն նախատեսել է ճապոնական շուկայի համար։ Դրանք են՝ Xperia acro HD-ն և Xperia NX-ը։
Xperia acro HD-ն ունի բազում ֆունկցիաներ հենց հատուկ Ճապոնիայի համար։ Օրինակ՝ բջջային դրամապանակը, բջջային հեռուստատեսությունը, տվյալների փոխանցումը ինֆրարետի միջոցով։ Իսկ Xperia NX-ը կարծես Xperia S-ի ճապոնական տեսակը լինի։
Sony ընկերության գործադիր տնօրեն Բերթ Նորբերգը ասել է, որ CES 2012-ը շատ կարևոր է ընկերության համար, քանի որ նրանք ներկայացրեցին առաջին սմարթֆոնները Sony-իի ներքո։

Компания Sony Ericsson презентовала на выставке потребительской электроники CES 2012, проходящей в Лас-Вегасе, четыре новых смартфона торговой марки Sony. Это Xperia S – первый смартфон серии Xperia NXT, который считается смартфоном Sony следующего поколения. Следующий смартфон – Xperia ion – первый LTЕ-смартфон компании Sony.
Эти два смартфона предусмотрены для американского рынка, они поступят в продажу в течение первого и второго квартала 2012 года.
Другие два смартфона, представленные Sony на CES 2012, предусмотрены для японского потербителя. Это – Xperia acro HD и Xperia NX. Xperia acro HD наделен множеством функций именно для японского пользователя. Например, мобильный бумажник, мобильное телевидение, передача данных посредством инфрареда. А Xperia NX кажется японской версией смартфона Xperia S.
Исполнительный директор компании Sony Берт Норберг сказал, что выставка CES 2012 имеет огромное значение для компании, поскольку на ней они смогли представить первые смартфоны марки Sony.