Polaroid ընկերությունը Լաս Վեգասում ընթացող CES 2012 Սպառողների էլեկտրոնիկայի միջազգային ցուցահանդեսի ժամանակ ցուցադրել է նոր թվային լուսանկարում կատարող Smart ֆոտոխցիկ-սմարթֆոն՝ Polaroid SC1630-ը։ Այս մասին հայտնում է bgr.com-ը։
Այն իրենից ներկայացնում է Android բջջային օպերացիոն համակարգով աշխատող թե՛ սմարթֆոն, թե՛ լուսանկարչական ապարատ։ Ֆոտոխցիկը 16Մպ է, ունի ներկառուցված 3X օպտիկական zoom, 36-108մմ ոսպնյակ, հպումով էկրան և Wi-Fi, որի միջոցով կարելի է վերբեռնել լուսանկարները սոցիալական կայքեր։ Այն լուսանկարում և տեսանկարում է HD որակի։ Polaroid SC1630 Smart ֆոտոխցիկի հենց ներսում կարելի է խմբագրել լուսանկարները, նշումներ անել (tagging)։
Polaroid SC1630 Smart ֆոտոխցիկ-հեռախոսի էկրանն ունի 3,2 անկյունագիծ։ Այն ներառում է իր մեջ Smart Album ֆունկցիան, որը լուսանկարները կարգավորում և դասակարգում է ըստ ժամանակացույցի, տեղանքի և մարդկանց (օր, վայր, մարդ)։ Նրանով հնարավոր է անգամ նշել տեղանքի կոորդինատները։ Խմբագրելու հնարավորությունն իր մեջ ներառում է մի քանի ֆունկցիա՝ կտրել, ջնջել, փոքրացնել/մեծացնել, գունային փոփոխություններ անել։
Polaroid SC1630-ն ուն միկրոSD քարտի ավելացման հնարավորություն մինչև 32 Գբ։ Այն ունի նաև ներկառուցված Bluetooth։ Polaroid SC1630 Smart ֆոտոխցիկ-սմարթֆոնի համար հասանելի է Android Market-ը, որից կարելի է ներբեռնել ավելի քան 400 000 ծրագրեր։
«Polaroid-ն արդեն 75 տարի է օգնում է ստեղծել մարդկանց կյանքի պատմությունը լուսանկարներով»,-նշել է Polaroid-ի նախագահ Սքոթ Հարդին։
CES 2012 (Սպառողների էլեկտրոնիկայի ցուցադրություն) միջազգային ցուցահանդեսը անցկացվում է հունվարի 10-13-ը ԱՄՆ-ի Լաս Վեգաս քաղաքում։ Ցուցահանդեսի նախնական ցուցադրությունները մեկնարկել են հունվարի 5-ին։ Ցուցահանդեսին կներկայանան ընկերություններ ավելի քան 140 երկրներից։

Компания Polaroid во время Международной выставки потребительской электроники CES 2012 в Лас-Вегасе продемонстрировала новую Smart фотокамеру-смартфон – Polaroid SC1630. Об этом пишет bgr.com.
Это и смартфон под управлением мобильной операционной системы Android, и фотокамера одновременно. 16-мегапиксельное устройство обладает встроенным трехкратным оптическим увеличением zoom, объективом – 36х108 мм, сенсорным экраном и поддержкой Wi-Fi, посредством которого полученные фотографии можно сразу загрузить в социальные сети. Камера способна делать как фотосъемку, так и HD видеосъемку. Также присутствуют простые инструменты редактирования фотографий: обрезка кадров, ликвидация эффекта красных глаз, изменение размеров и коррекции цветов.
Polaroid SC1630 Smart оснащен цветным сенсорным 3,2-дюймовым экраном. Он включает функцию Smart Album, которая совершает настройки фотографий и сортирует их по времени, местности и т. д. С ее помощью можно делать геолокационные метки.
Изображения хранятся на microSD-карточке. Есть возможность увеличения памяти до 32 Гб. Устройство дополнено также Bluetooth.
Аппарат предлагает доступ в магазин приложений Android Market, в котором можно загрузить более 400 000 программ.
“Вот уже 75 лет Polaroid помогает людям создавать историю жизни посредством фотографий”, – сказал председатель Polaroid Скот Харди.