Հունվարի ավարտին Դնեպրոպետրովսկում տեղի կունենա «Դնեպրի միջազգային կինոասամբլեա-2012» կինոֆորումը: Այդ միջոցառման շրջանակներում տեղի կունենա ուկրաինական, ռուսական, բելառուսական, վրացական ու հայկական 13 փաստագրական ֆիլմերի ցուցադրություն, որոնցից կեսը պրեմիերաներ են: Այդ մասին հայտնել է «Լեստվիցա» ուղղափառ մշակութային կենտրոնի ղեկավար Իգոր Սոբկոն:
Կինոֆորումի հանդիսավոր բացումը տեղի կունենա հունվարի 27-ին 19:00-ին «Պռավդա-կինոյում»: Տեղի կունենան նաև ստեղծագործական երեկոներ և ֆիլմերի ցուցադրություններ, հայտնում է Analitika.at.ua-ն:

В конце января в Днепропетровске пройдет кинофорум "Международная Киноассамблея на Днепре-2012". В рамках этого мероприятия состоится показ 13 документальных фильмов украинского, российского, белорусского, грузинского и армянского производства, половина из которых – премьеры. Об этом сообщил руководитель Центра православной культуры "Лествица" Игорь Собко.
Торжественное открытие кинофорума состоится 27 января в 19:00 в кинотеатре "Правда-кино" (проспект им. Газеты "Правда", 86). Здесь же будут проходить творческие встречи и презентации фильмов. Отметим, что вход на фестиваль бесплатный – по пригласительным билетам (оформляются в "Лествице"), сообщает Analitika.at.ua.