Հունվարի 14-ին Օֆֆենբուրգի (Գերմանիա) «Բադեն-Արենա» համալիրում պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի երեկո կայացավ: Երեկոյի շրջանակում հանդիպեցին աշխարհի նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամն ու Պաբլո Օսկար Նատալիո Ֆարիասը՝ պայքարելու WBO վարկածով Եվրոպայի չեմպիոնի տիտղոսի համար:
«Ակնհայտ էր, որ Ֆարիասը փորձել էր լավ պատրաստվել այս մենամարտին, բայց ես նույնպես երկար ժամանակ շատ ջանք ու եռանդ էի գործադրել: Ինձ համար նոր հաղթանակների մեկնարկը տրված է: Ինչպես արդեն ասել եմ՝ հենց այս տարի ես կրկին վերանվաճելու եմ աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսը»,- նշել է Արթուր Աբրահամը:
Աբրահամը հենց սկզբից վերահսկում էր մենամարտը: Հինգերորդ ռաունդում Ֆարիասը երեք անգամ նոկդաունի ենթարկվեց, և անմիջապես երրորդ անկումից հետո մրցավարը որոշեց դադարեցնել մենամարտը: Աբրահամը ռինգ դուրս եկավ ութամսյա ընդմիջումից հետո: Անցյալ տարվա մայիսին նա մրցավարների միաձայն որոշմամբ պարտություն էր կրել ամերիկացի Անդրե Ուորդից:

Armenian boxer Arthur Abraham (33-3, 27KOs) stopped Argentinean Pablo Farias (19-2, 11KOs) in the fifth round to capture the vacant WBO European super middleweight title.
Abraham started slow but eventually he started to let his hands go and let the bombs fly in the fifth as he found his range. A combination to the head and body put Farias down early in the fifth. A moment later a second knockdown came, and then a barrage of punches put Farias down for a third and final time as the referee waved it off, Boxing Scene reported.
Earlier, Abraham promised to make a spectacular comeback night when he takes on Farias in front of a sell-out crowd at the Baden Arena in Offenburg, Germany. “I will start the year with a victory and also end the year with a victory,” Abraham said. “I am determined to be world champion again in 2012,” sports media quoted him as saying.