Հայաստանի Կենտրոնական բանկը «Մենամարտի արվեստը» միջազգային դրամագիտական ծրագրի շրջանակում թողարկել է «Ուշու» և «Ձյուդո» արծաթե հուշադրամներ: Ինչպես նշվում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, թողարկվել են 5000-ական արծաթե հուշադրամներ` 1000 դրամ անվանական արժեքով: Հուշադրամների զանգվածը 28,28գ է, տրամագիծը` 38,61մմ, որակը` պրուֆ:
«Ուշու» հուշադրամի դիմերեսին պատկերված են Չինաստանում գտնվող Շաոլին վանքի գլխավոր մուտքը, իսկ «Ձյուդո» հուշադրամի դիմերեսին` են Տոկիոյի հանրահայտ թագավորական պալատը: Պատկերից վերև և ներքև կիսաշրջագծով մակագրված է «ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆ 1000 ԴՐԱՄ» և «REPUBLIC OF ARMENIA 1000 DRAM»:
Հուշադրամների պատրաստման ժամանակ օգտագործվել են գունավոր ներկեր: Հուշադրամների ուրվագծերի հեղինակն է Էդուարդ Կուրղինյանը: Հուշադրամը հատվել է Գերմանիայի «Մայեր» դրամահատարանում:

16 Январь 2012 - 12:16 AMT
Центральный банк Армении ввел в обращение две памятные серебряные монеты «Дзюдо» и «Ушу». Как отмечается в сообщении пресс-службы ЦБ РА, монеты введены в обращение в рамках международной нумизматической программы «Искусство единоборства». Выпущено по 5 000 серебряных памятных монет номинальной стоимостью 1000 драмов. Монеты изготовлены из серебра 925-ой пробы, качеством пруф, диаметром 38,61 мм и весом в 28,28 грамма.
На аверсе монеты «Ушу» изображен главный вход в известный китайский буддистский монастырь «Шаолинь», а на аверсе монеты «Дзюдо» – знаменитый Императорский дворец в Токио. На обеих монетах по верхнему и нижнему контуру отчеканено «REPUBLIC OF ARMENIA 1000 DRAM”.
Для изготовления монет были использованы цветные краски. Автором контур монет является Эдуард Кургинян. Монеты отчеканены Монетным двором «Майер» Германии.