Հունվարի 20-22-ը «Նարեկացի» արվեստի միությունում տեղի է ունենալու «Հնդկաստանը հայերի աչքերով» լուսանկարների ցուցահանդես: Ցուցահանդեսը կազմակերպել է Հայ-hնդակական bարեկամություն ՀԿ-ն Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպանատան աջակցությամբ և նվիրվելու է Հնդկաստանի Հանրապետության օրվա 63-րդ տարելիցին:
Ցուցահանդեսի նպատակն է Հնդկաստան այցելած հայ ճամփորդների կողմից արված լուսանկարով ներկայացնել Հնդկաստանի մշակութային և պատմական հրաշքները:
Ըստ կազմակերպիչների, միջոցառումը կհամախմբի բոլոր նրանց, ովքեր սիրում են հնդկական մշակույթը և չեն ուզում բաց թողնել հնդկական մշակույթի հետ շփվելու հնարավորությունը: Բացի դրանից, այն Հայաստանում հայ-հնդկական ողջ համայնքի համար միավորվելու և մտքեր ու տպավորություններ փոխանակելու ևս մեկ առիթ կլինի:
Ցուցահանդեսի բացմանը ներկա է գտնվելու Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Աչալ Կումար Մալհոթրան:

17 Январь 2012 - 11:30 AMT
С 20 по 22 января в Союзе искусств “Нарекаци” будет проходить фотовыставка “Индия глазами армян”. Организатор выставки – ОО “Армяно-индийская дружба” при содействии посольства Индии в Армении. Мероприятие будет посвящено 63-годовщине провозглашения Республики Индии.
Цель выставки – представить богатство и разнообразие культуры, фольклора, быта Индии посредством фоторабот, сделанных армянами, посетившими эту страну.
Мероприятие, по словам организаторов, должно объединить всех ценителей индийской культуры. Кроме того, это послужит еще одним поводом для сближения и обмена впечатлениями с представителями армянской диаспоры Индии.
На открытии выставки будет присутствовать Чрезвычайный и Полномочный Посол Индии в Армении Ачал Кумар Малхотра.