Ֆրանսիական Arte France Cinema հեռուստաալիքը միացել է «Փարաջանով» ֆիլմի արտադրությանը, որի նկարահանումները սկսվել են անցյալ տարի, հայտնում է Analitika.at.ua-ն՝ հղում անելով ուկրաինական «Ինտերֆիլմ» կինոստուդիային:
Ականավոր նկարիչ, տոտալիտար միջավայրում զարմանալիորեն ազատ մարդու կյանքին նվիրված դրամային աջակցելու մասին ավելի վաղ հայտարարել էր Ուկրաինայի կինոյի պետական գործակալությունը, ինչպես նաև հայ, վրացի և նորվեգացի պրոդյուսերներ: Ֆիլմի ռեժիսորներն են Ելենա Ֆետիսովան (նաև սցենարի հեղինակ) և Սերժ Ավեդիքյանը, որը Կաննի 2010թ. կինոփառատոնում «Շների պատմությունը» ֆիլմի համար արժանացավ Ոսկե արմավենու ճյուղի: Նկարահանումները տեղի կունենան Ուկրաինայում, Ֆրանսիայում, Վրաստանում և Հայաստանում:
«Ինետրֆիլմ» կինոստուդիան այսօրվա դրությամբ նկարահանել է մի քանի գեղարվեստական ու փաստագրական ֆիլմեր, որոնց մեծ մասի ռեժիսորը Ելենա Ֆետիսովան է:

К созданию художественного фильма “Параджанов”, запущенного в производство в прошлом году, присоединился французский телеканал “Arte France Cinema” сообщает Analitika.at.ua, ссылаясь на украинскую киностудию “Интерфильм”.
Ранее драму, посвященную жизни выдающегося художника, парадоксально свободного человека в тоталитарной стране, поддержало Государственное агентство Украины по вопросам кино и армянские, грузинские и норвежские продюсеры. Режиссеры фильма – Елена Фетисова (она же автор сценария) и Серж Аведикян (французский режиссер, обладатель Золотой пальмовой ветви Каннского кинофестиваля 2010 года за фильм "Собачьи истории"). Съемки пройдут в Украине, Франции, Грузии и Армении.
На сегодня студия “Интерфильм” сняла несколько художественных и документальных фильмов, режиссером большинства из них была Елена Фетисова.