«Փետրվարի 28 և 29-ին Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը Կիպրոսում երկու ընկերական խաղ կանցկացնի Սերբիայի և Կանադայի ազգային ընտրանիների հետ: Պայմանագիրը մոտ օրերս ստորագրելուց հետո ավելի հստակ համոզված կլինեք, որ խաղերը լինելու են հենց այդ երկու հավաքականների հետ», – այս մասին իր facebook-ի էջում գրել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը:
Այդ օրերին Հայաստանի հավաքականը 2012 թվականին իր առաջին ուսումնամարզական հավաքն է անցկացնելու Կիպրոսում: Ինչպես հաղորդում է canadasoccer.com կայքը, Կանադայի և Հայաստանի խաղը կկայանա փետրվարի 29-ին, այն կլինի այս հավաքականների առաջին հանդիպումը: «Հայաստանի հավաքականը EURO-2012 ընտրական մրցաշարում թողել է լավ տպավորություն»,- ասել է Կանադայի ընտրանու գլխավոր մարզիչ Ստեֆան Հարտը:

Canada has announced it will face Armenia in an away Men's International Friendly match in Cyprus on February 29, 2012, Canada Soccer reported.
The match – a first-ever international meeting between the two nations – falls on the first FIFA International Date of the 2012 calendar year.
As this FIFA International Date provides just a short 72-hour window, head coach Hart expects to rely heavily on European-based players for the match in Europe. Some players may also not be available due to their in-season or off-season training schedules via club commitments. Armenia recently posted five wins, two draws and three losses in Euro 2012 Qualifying, just falling short of a place in the final competition scheduled for later this year.