«Փետրվարի 28 և 29-ին Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը Կիպրոսում երկու ընկերական խաղ կանցկացնի Սերբիայի և Կանադայի ազգային ընտրանիների հետ: Պայմանագիրը մոտ օրերս ստորագրելուց հետո ավելի հստակ համոզված կլինեք, որ խաղերը լինելու են հենց այդ երկու հավաքականների հետ», – այս մասին իր facebook-ի էջում գրել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը:
Այդ օրերին Հայաստանի հավաքականը 2012 թվականին իր առաջին ուսումնամարզական հավաքն է անցկացնելու Կիպրոսում: Ինչպես հաղորդում է canadasoccer.com կայքը, Կանադայի և Հայաստանի խաղը կկայանա փետրվարի 29-ին, այն կլինի այս հավաքականների առաջին հանդիպումը: «Հայաստանի հավաքականը EURO-2012 ընտրական մրցաշարում թողել է լավ տպավորություն»,- ասել է Կանադայի ընտրանու գլխավոր մարզիչ Ստեֆան Հարտը:

“28 и 29 февраля сборная Армении по футболу на Кипре проведет два товарищеских матча с национальными сборными Сербии и Канады. Через несколько дней, лишь после подписания контракта мы сможем с большей уверенностью сказать о том, что матчи состоятся именно с этими двумя сборными”,- об этом написал в своей странице в социальной сети Facebook президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян.
На днях сборная Армении проведет на Кипре свой первый учебно-тренировочный сбор.
Как сообщает сайт canadasoccer.com, Матч между сборными Армении и Канады состоится 29 февраля, это будет первая встреча сборных. “Сборная Армении в отборочном турнире EURO-2012 произвела на всех хорошее впечатление”,- сказал главный тренер сборной Канады Стефан Харт.