2014 թվականի աշխարհի առաջնության ընտրական մրցաշարի Հայաստան-Իտալիա հանդիպումը հնարավոր է կայանա «Հրազդան» մարզադաշտում: «Ես կարծում եմ ,որ «Հրազդան» մարզադաշտի հարցը փակված է: Օրերը տաքանալուն պես մենք կսկսենք վերակառուցել մարզադաշտը և պատրաստվել Իտալիայի դեմ խաղին»,- իր facebook-ի էջում գրել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը:
2011 թվականին Երևանի քաղաքապետարանի որոշմամբ «Հրազդան» մարզադաշտի տարհանման գոտում պետք է կառուցվեր 20 մետր բարձրությամբ առևտրի կենտրոն: Սակայն այդ որոշումը դժգոհության մեծ ալիք էր առաջ բերել, և Հայրապետյանը հայտարարել էր, որ կանի ամեն ինչ, մարզադաշտը «փրկելու» համար:
Ավելի վաղ նա ասել էր, որ Հայաստանը հնարավորություն չունի 500-600 մլն դոլարանոց ստադիոն կառուցելու, մինչդեռ 15-20 միլիոնով կարող է «Հրազդանը» համապատասխանեցնել միջազգային չափանիշներին:
Իտալիայի հետ հանդիպումը կկայանա հոկտեմբերի 12-ին: Մինչ այդ Հայաստանի հավաքականը կյուրընկալվի Մալթայի և Բուլղարիայի ընտրանիներին: Խաղերը կկայանան սեպտեմբերի 7-ին և 11-ին:

Встреча сборных команд Армении и Италии на отборочном этапе чемпионата мира 2014 года, возможно, состоится на стадионе “Раздан”. “Я считаю, что вопрос стадиона “Раздан” закрыт. С наступлением теплой погоды мы начнем готовить стадион к матчу со сборной Италии”,- написал в своей странице в социальной сети Facebook президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян.
В 2011 году по решению мэрии Еревана в зоне эвакуации стадиона “Раздан” должен был быть построен торговый центр высотой 20 метров. Однако, данное решение вызвало волну недовольства, а Айрапетян заявил, что сделает все возможное для “спасения” стадиона.
Еще ранее он заявил, что на сегодня у Армении нет возможности истратить 500-600 млн долларов на строительство нового стадиона, однако вместо этого можно “Раздан”, стоящий 15-20 миллионов долларов, превратить в стадион, соответствующий международным требованиям.
Встреча со сборной Италии состоится 12 октября. А до этого сборная Армении проведет матчи со сборными Мальты и Болгарии. Встречи состоятся 7 и 11 сентября.