Դավիթ Նալբանդյանը, ով Australian Open երկրորդ տուրում զիջել է Իսներին`ԱՄՆ, 6:4, 3:6, 6:2, 6:7, 8:10 հաշվով, մեկնաբանել է այն միջադեպը, երբ Իսների հետ 8:8 հաշվի ժամանակ մրցավար Քադեր Նունին իրեն չի թույլատրել օգտվել Hawk-Eye համակարգից:
«Գծային մրցավարն ասել է, որ աութ է եղել, սակայն աշտարակի մրցավարը չեղյալ է համարել նրա որոշումը: Շատ աղմկոտ էր, այդ պատճառով ես հարցրի, թե ինչ է կատարվում: Մրցավարն ինձ ասաց, որ ինքը չեղյալ է համարել գծային մրցավարի որոշումը: Ես գնացի նայելու գնդակի հետքը, ապա «չելենջ» խնդրեցի: Սակայն մերժվեցի: Ինձ ասվեց, որ շատ ուշ է: Սակայն նման բաներ մշտապես լինում են, երբ խաղացողները նայում են նշանը, ապա «չելենջ» են պահանջում»,- Նալբանդյանի խոսքը փոխանցում է sports.ru-ն:
Նալբանդյանի խոսքով, դա Մեծ սաղավարտի առաջնություններից է և նման սխալն չի կարելի թույլ տալ. «Ես չեմ հասկանում, նա ուզո՞ւմ էր, որ իր մասին գրեին թերթերում, որպեսզի վաղը բոլոր տեղերում նրա նկարները լինեին: Անհավանական է: Ի՛հարկե, ես դրա պատճառով չէ որ պարտվեցի, սակայն դա շատ տհաճ իրավիճակ էր»:
Թենիսիստի կարծիքով, այդ մրցավարը չի կարող աշխատել նման խաղերում: «Ես երբեք նման բան չէի տեսել: АТР պետք է ստուգի, թե ինչպես է այնտեղ ընթանում մրցավարների հետ աշխատանքը»,- հավելել է նա:

Давид Налбандян, уступивший во втором круге Australian Open Джону Иснеру (США) со счетом 6:4, 3:6, 6:2, 6:7, 8:10, прокомментировал эпизод, когда на подаче Иснера при счете 8:8 в решающем сете судья на вышке Кадер Нуни не дал ему воспользоваться системой Hawk-Eye.
“Линейный судья сказал, что был аут, но судья на вышке отменил его решение. Было очень шумно, поэтому я спросил, что происходит. Судья сказал мне, что он отменил решение линейного. Я пошел посмотреть след от мяча, а потом попросил “челлендж”. Но он мне отказал. Сказал, что слишком поздно. Но ведь постоянно такое бывает, что игроки смотрят метку, а потом просят “челлендж”,- слова Налбандяна передает sports.ru.
По словам Налбандяна, это из турниров Большого Шлема и нельзя допускать такие ошибки: “Я не понимаю, он что, хотел, чтобы о нем написали в газетах, чтобы завтра везде были его фотографии? Невероятно. Конечно, проиграл я не из-за этого, но это очень неприятная ситуация”.
По мнению теннисиста, этот судья не может работать на таких матчах. “Я никогда такого не видел. АТР надо проверить, как там идет работа с судьями”,- добавил он.