19 Հունվար 2012 - 05:11 AMT
ՈւԵՖԱ-ն լեհական իշխանություններին, որոնք պետք է նախապատրաստեն 2012թ Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչը, հատկացրել է 2 հազար տոմսեր, որոնք նրանք կկարողանան գնել Լեհաստանի սպորտի և զբոսաշրջության նախարարությունից:
Նախկին առաջնությունների փորձին հիման վրա, ՈւԵՖԱ-ն Եվրոպայի առաջնության եզրափակչի կազմակերպիչ-պետություններին տրամադրել է տոմսեր, որոնք նախատեսված են այն պետական մարմինների համար, որոնք կազմակերպել են միջոցառումները: Լեհաստանի սպորտի նախարարությունում հայտնել են, որ ՈւԵՖԱ-ից գնված տոմսերը լեհ պաշտոնյաների համար արժենալու են 120-270 եվրո, հայտնում է unian.net-ը:
ՈւԵՖԱ-ն հայտարարում է, որ Լեհաստանում և Ուկրաինայում Եվրոպայի առաջնության բոլոր տոմսերի 85 տոկոսը, որոնք արժենալու են 30-600 եվրո, վաճառվելու են պաշտոնական կայքերի միջոցով:

19 Январь 2012 - 05:11 AMT
УЕФА выделил представителям польской власти, задействованным в подготовке к проведению финала чемпионата Европы по футболу 2012 года, 2 тысячи билетов, которые они смогут купить в Министерстве спорта и туризма Польши.
В соответствии с практикой предыдущих чемпионатов, УЕФА предложила государствам-организаторам финала чемпионата Европы по футболу пул билетов с преимущественным правом выкупа для государственных органов, которые были задействованы в подготовке мероприятия.
В Министерстве спорта Польши заявили, что выкупило в УЕФА билеты для польских чиновников будут стоить от 120 до 270 евро, сообщает unian.net.
УЕФА заявляет, что 85% всех билетов на чемпионат Европы в Польше и Украине, которые будут стоить от 30 до 600 евро, будут проданы через официальные веб-сайты.