Հայտնի ռուսական «Համադասարանցիներ» սոցիալական ցանցն անհասանելի է դարձել հինգշաբթի առավոտից տեխնիկական պատճառներով, այս մասին հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղելով կայքի մամլո ծառայությանը։
«Տեխնիկական խափանում է տեղի ունեցել մեր տվյալների պահպանման կենտրոններից մեկում, ինչը հանգեցրել է «Համադասարանցիների» աշխատանքի դադարեցման։ Ըստ երևույթին, խափանման պատճառ է հանդիսացել կապուղու աշխատանքի խախտումը պրովայդերի կողմից»,-ասել է «Համադասարանցիների» ստեղծագործական տնօրեն Ալեքսանդր Իզրյադնովը։
Նրա խոսքով բոլոր տեխնիկական խափանումները շուտով կշտկվեն։ Այս պահին կայք այցելելիս օգտագործողները տեսնում են հաղորդագրություն՝ «Կայքը ժամանակավորապես անհասանելի է, կատարվում են տեխնիկական աշխատանքներ»։
«Համադասարանցիներ»-ը համարվում է Ռուսաստանում ամենաճանաչված սոցիալական ցանցը։ Ըստ LiveInternet-ի տվյալների, Ռուսաստանում կա 26 միլիոն օգտագործող, իսկ Հայաստանում՝ 640 000։

19 Январь 2012 - 08:15 AMT
Социальная сеть "Одноклассники" недоступна с утра четверга из-за технического сбоя, пишет РИА Новости со ссылкой на пресс-службу сайта.
«У нас произошел технический сбой, связанный с недоступностью одного из наших дата-центров. Предположительно, причиной сбоя является нарушение работы канала на стороне провайдера», – сообщил креативный директор "Одноклассников" Александр Изряднов.
По его словам, неполадки будут устранены в ближайшее время. На настоящий момент при попытке зайти на сайт пользователю показывается заглушка, которая сообщает о том, что на ресурсе ведутся технические работы.
"Одноклассники" являются одной из самых популярных социальных сетей в России. Аудитория ресурса в России, по данным LiveInternet, насчитывает 26 миллионов пользователей, а в Армении 640 000 пользователей.