Բրիտանացի թեթևատլետ Ջեյմս Էլլինգտոնը ձեռնտու կերպով վաճառել է իրեն ինտերնետ-աճուրդում: Մարզիկի գումարը չէր բավականացնում լոնդոնյան Օլիմպիադային պատրաստվելու համար, ուստի նա որոշել է իրեն վաճառքի հանել:
Աճուրդը բավական լարված էր. ավելի քան 70 դրույք կատարվեց: Արդյունքում շահեց սափրման պարագաներ արտադրող ամերիկյան մի ընկերություն, հաղորդում է pravda.ru-ն:
Էլլինգտոնին, որը մասնագիտանում է սպրինտերային վազքում (100 և 200 մետր), մոտ 35 հազար եվրո էր անհրաժեշտ: Բացի դրանից, այդ գումարի դիմաց նա խոստանում է հովանավորչական գովազդ տեղադրել և ցուցադրել այն յուրաքանչյուր հարմար առիթով: Աճուրդը շահած ընկերությունը 50 հազար դոլար առաջարկեց:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ 26-ամյա վազորդը մտնում է Մեծ Բրիտանիայի էստաֆետային հավաքականի մեջ և գումար է ստանում UK Athletics World Class ծրագրով: Սակայն այդ գումարը մարզիկին չի բավականացնում, և նա մարզումներից ազատ ժամանակ մարզիչ է աշխատում: Այս մրցաշրջանում վազորդը բրիտանացիներից լավագույն արդյունքն է ցուցադրել` 20,52 վայրկյան:

19 Январь 2012 - 08:46 AMT
Британский легкоатлет Джеймс Эллингтон выгодно продал себя в интернет аукционе. Спортсмену не хватало денег на подготовку к лондонской Олимпиаде, и тогда он решил выставить себя на продажу.
Торги оказались напряженными: сделано было более 70 ставок. В итоге выиграла американская фирма, производящая бритвенные принадлежности, передает pravda.ru.
Эллингтону, который специализируется на спринтерском беге (100 и 200 метров), было необходимо примерно 35 тысяч евро. Кроме того, за эту сумму он обещает разместить спонсорскую рекламу и демонстрировать ее при каждом подходящем случае. Выигравшая аукцион компания предложила 50 тысяч долларов.
Ранее сообщалось, что 26-летний бегун входит в эстафетную сборную Великобритании и получает деньги по программе UK Athletics World Class. Но этих денег спортсмену не хватает, и он в свободное от тренировок время работает тренером. В нынешнем сезоне бегун сумел показать лучшее среди британцев время – 20,52 секунды.