19 Հունվար 2012 - 11:26 AMT
ՈւԵՖԱ-ի նախագահ Միշել Պլատինին խոստովանել է, որ եղել են պահեր, երբ ինքը ափսոսել է, որ Եվրոպայի 2012թ առաջնությունն անցնելու է Ուկրաինայում և Լեհաստանում:
«Երբ քեզ վրա մեծ պատասխանատվություն է դրված, անհրաժեշտ է մտածել ապագայի մասին, նրա մասին, ինչ կլինի: Մենք լուրջ ճնշման ենք ենթարկել երկու երկրների կառավարություններին էլ, որպեսզի ամեն ինչ լավ անցնի: Անցյալում մեզ մոտ հաճախ ցանկություն է առաջացել հրաժարվել Ուկրաինայից: Այնուամենայնից, մեզ դրանից միշտ ետ են պահել քաղաքական երաշխիքները, որտեղ ասվում է, որ նրանք դա կանեն»,-ՈւԵՖԱ-ի նախագահի խոսքը փոխանցում է versii.com-ը:
Ընդ որում, նա ընդգծել է, որ ներկայումս նա երջանիկ է, որ վստահել են այդ երկրներին: Պլատինիի խոսքով, առաջնության կազմակերպումը Լեհաստանում և Ուկրաինայում մարտահրավեր է. «Դեռևս հյուրանոցմերի հետ խնդիրներ կան, քանի որ ճգնաժամը թույլ չտվեց համաձայն պլանի կառուցել բոլոր հյուրանոցները: Այնուամենայնիվ, նրանք միջոցներ գտան, որպեսզի փոխհատուցեն այդ թերությունները: Մենք բոլոր ուժերը կներդնենք, որպեսզի ամեն ինչ լավ անցնի»,-ասել է նա:

Президент УЕФА Мишель Платини признался, что были моменты, когда он жалел о принятом решении провести Чемпионат Европы по футболу 2012 года в Украине и Польше.
“Когда на тебе лежит большая ответственность, необходимо думать о будущем, о том, что произойдет. Мы подвергли серьезному давлению правительства обеих стран, чтобы все прошло хорошо. В прошлом у нас нередко возникало желание отказаться от Украины. Тем не менее, нас всегда сдерживали политические гарантии, в которых говорилось о том, что они это сделают”, – слова президента УЕФА передает в четверг versii.com.
При этом он подчеркнул, что в настоящее время он счастлив, что доверились этим странам . По словам Платини, организация чемпионата в Польше и Украине является большим вызовом. “Еще остаются проблемы с отелями, поскольку кризис не позволил украинцам построить все отели согласно плану. Тем не менее, они нашли средства, чтобы компенсировать эти недостатки. Мы приложим все усилия ради того, чтобы все прошло гладко”, – сказал он.