20 Հունվար 2012 - 07:47 AMT
2018թ. ֆուտբոլի առաջնությունը Ռուսաստանում ամենահաջողվածներիցը կդառնա ֆուտբոլի պատմության մեջ, վստահ է ՌԴ վարչապետ Վլադիմիր Պուտինը:
«Այժմ մենք ակտիվ, լարված աշխատանք ենք սկսում աշխարհի առաջնությանը նախապատրաստվելու համար: Այս նախագիծը պետք է միավորի պետության, բիզնեսի, հասարակական կազմակերպությունների, երկրպագուների ջանքերը: Ես կասկածներ չունեմ, որ մենք այն լավ կանցկացնենք»,-հայտարարել է Պուտինը՝ բացելով Սանկտ Պետերբուրգի Միխայլովյան թատրոնում Ռուսաստանի ֆուտբոլային միության 100-ամյակին նվիրված հանդիսավոր երեկոյի ժամանակ, հայտնում է vesti.ru-ն:

20 Январь 2012 - 07:47 AMT
Чемпионат мира по футболу 2018 года станет одним из самых ярких чемпионатов мира в истории футбола, уверен глава российского правительства Владимир Путин.
"Сейчас мы разворачиваем активную, напряженную работу по подготовке к чемпионату мира. Этот масштабный проект должен объединить усилия государства, бизнеса, общественных организаций, болельщиков. И у меня нет никаких сомнений, что мы проведем его достойно", – заявил Путин, открывая в Михайловском театре Санкт-Петербурга торжественный вечер, посвященный 100-летию Российского футбольного союза.
Он признался, что сделал все, чтобы чемпионат мира прошел в России именно для того, чтобы мы все занялись вопросами поддержки футбола, передает vesti.ru.