20 Հունվար 2012 - 08:20 AMT
2018աշխարհի առաջնության համար Սամարայի ֆուտբոլային մարզադաշտի շինարարությունը կարժենա մոտավորոպես 400 մլն ռուբլի: Այդ մասին ասել է Ռուսաստանի սպորտի, զբոսաշրջության և երիտասարդության նախարար Վիտալի Մուտկոն` FIFA, UEFA ներկայացուցիչների և երկրպագուների հետ հանդիպմանը:
«Յուրաքանչյուր մարզադաշտ կարժենա ոչ ավելի քան 300-400 մլն ռուբլի: Այս տարի մարզադաշտերի նախագծման համար առանձնացվել է միլիարդ ռուբլի»,-Մուտկոյի խոսքը հայտնում է samara.kp-ը:
Առայժմ պարզ չէ, արդյոք Սամարայում կանցկացվեն աշխարհի առաջնության խաղերը, թե ոչ: Ավելի վաղ ծրագրվում էր, որ Մունդիալ-2018 խաղերը կանցկացվեն Ռուսասատնի 13 քաղաքներում: Սակայն FIFA արդեն այդ ցուցակը կրճատել է մինչև 11: Դեռ հայտնի չէ` որ քաղաքներն են դուրս մնալու ցուցակից: Ամենայն հավանականությամբ, այդ ցուցակը հաստատվելու է 2012թ աշնանը:

20 Январь 2012 - 08:20 AMT
Строительство футбольного стадиона в Самаре к чемпионату мира-2018 обойдется не дороже 400 миллионов рублей. Об этом рассказал министр спорта, туризма и молодежной политики России Виталий Мутко на встрече с первыми лицами FIFA, UEFA и болельщиками.
“Каждый стадион будет стоить не дороже 300-400 миллионов рублей. В этом году на проектирование стадионов выделено миллиард рублей”,- слова Мутко передает samara.kp.
Пока не ясно, будет ли проводить матчи чемпионата мира Самара, или нет. Ранее планировалось, что игры Мундиаля пройдут в 13 городах России. Но FIFA уже урезала этот список до 11. Какие два города останутся не удел, пока не известно. По всей вероятности, список городов-участников чемпионата мира будет утвержден осенью 2012 года.