Ըստ Google ընկերության գործադիր տնօրեն Լարի Փեյջի հայտնած վիճակագրական տվյալների, ողջ աշխարհում Android բջջային օպերացիոն համակարգով աշխատող սարքերի քանակը անցել է 250 միլիոնը։
Այս մասին Փեյջը հայտարարել է ընկերության ֆինանսական հաշվետվության ժամանակ։ Վերջին եռամսյակի հետ համեմատած այս ցուցանիշն աճել է 50 միլիոնով։
Հիշենք, որ դեկտեմբերին Android-ի գլխավոր տնօրեն Էնդի Ռուբինը հայտնել էր, որ օրական ակտիվանում է ավելի քան 700 000 Android սարքավորում։ Մեկ տարում այս ցուցանիշն աճել է ավելի քան երկու անգամ։
Լարի Փեյջը հայտնել է նաև, որ Android ծրագրերի օնլայն խանութից՝ Android Market-ից ներբեռնումների քանակն անցել է 11 միլիարդը։
Android սարքերը շուկայում գրավում են առաջատարի դիրքերը։ Android սարքերի հիմնական մրցակիցն է համարվում Apple ընկերության iOS օպերացիոն համակարգը։

20 Январь 2012 - 10:32 AMT
Согласно предоставленным исполнительным директором компании Google Ларри Пейджем статистическим данным, во всем мире количество устройств, работающих под управлением операционной системы Android, превысило планку в 250 миллионов.
Об этом заявил Ларри Пейдж во время своего финансового отчета. По сравнению с последним кварталом прошлого года этот показатель возрос на 50 миллионов.
Еще в декабре генеральный директор Android Энди Рубин заявил, что ежедневно в мире активизируется более 700 000 устройств с Android. За год этот показатель вырос вдвое.
Ларри Пейдж также сказал, что число ежедневных загрузок в онлайн-магазинах Android Market превысило 11 миллиардов.
Устройства с Android являются лидерами на мировом рынке, основным их конкурентом считается операционная система iOS компании Apple.