Microsoft ընկերության գործադիր տնօրեն Սթիվ Բալմերը ներկայացրել է իր եռամսյակային ֆինանսական հաշվետվությունը։ 2011-ի վերջին 4-րդ կիսամյակում ընկերության ընդհանուր եկամուտը կազմել է 20,89 միլիարդ դոլար, ինչը 5%-ով աճել է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշից, հաղորդում է Microsoft-ի մամլո կենտրոնը։
Ընկերության օպերացիոն շահույթը, զուտ շահույթը և բաժնետոմսերի շահույթը համապատասխանաբար կազմել է 7.99 միլիարդ դոլար, 6.62 միլիարդ դոլար և 0,78 դոլար յուրանաչյուր բաժնետոմսը։ Մոտ 200 միլիոն լիցենզիոն Office 2010 ծրագրային փաթեթ է վաճառվել վերջինիս գործարկումից հետո՝ 18 ամսվա ընթացքում։ Microsoft-ը վաճառել է մոտ 525 միլիոն օրինակ լիցենզիոն Windows 7 օպերացիոն համակարգ։
Xbox LIVE-ն ունի ողջ աշխարհում 40 միլիոն օգտագործող` այդ ցուցանիշն աճել է 33%-ով նախորդ տարվա հետ համեմատ։ Սթիվ Բալմերը նշել է, որ Սերվերներից և բիզնես գործիքներից եկամուտը կազմել է 4,77 միլիարդն դոլար։ Նրա խոսքով, ընկերությունը նկատել է Windows և SQL Server-ների ուժեղ պահանջարկ գործարարության ասպարեզում։

20 Январь 2012 - 12:06 AMT
Исполнительный директор компании Microsoft Стив Балмер представил квартальный финансовый отчет компании. В последнем – четвертом, квартале 2011 года общая прибыль компании составила 20,89 миллиардов долларов, что на 5% больше по сравнению с тем же периодом прошлого года, сообщают в пресс-центре компании Microsoft.
Выручка с реализации операционных систем, чистая прибыль и прибыль от бизнес-пакетов, соответственно, составили 7,99 миллиарда долларов, 6,62 и 0,78 миллиарда долларов.
Около 200 лицензионных программных пакетов Office 2010 было реализовано в течение 18 месяцев. Компания продала около 525 миллионов экземпляров лицензионной операционной системы Windows 7.
Xbox LIVE насчитывает около 40 миллионов пользователей во всем мире. Этот показатель вырос по сравнению с прошлым годом на 33 %.
Стив Балмер отметил, что прибыль от серверов и бизнес-инструментов составила 4,77 миллиарда долларов. Компания отметила, что Windows и SQL Server пользуются наибольшим спросом.