Apple ընկերության iPad պլանշետների թվային ձեռնարկ-դասագրքերի մեկ տարի ընթացող պիլոտային ծրագիրը ցույց է տվել, որ ուսանողների առաջադիմությունը մաթեմատիկա առարկայից բարձրացել է 20%-ով՝ համեմատած ավանդական գրքերով ուսումնական ծրագրի հետ։
Այս մասին հայտարարել է Houghton Mifflin Harcourt հրատարակիչը՝ ներկայացնելով պիլոտային ծրագրի արդյունքները, որն անցկացվել է ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Riverside Unified դպրոցում, գրում է Apple Insider-ը։
HMH Fuse կոչվող ծրագիրը օգնել է ուսանողների 78%-ին առաջադիմել թեստային քննություններից։ Այս քննական թեստերը ավանդական դասագրքերով ուսանողների 59% էր միայն կարողանում լավ արդյունքի հասնել։
Հիշենք, որ Apple ընկերությունը թարմացրել է իր գրքերի օնլայն խանութը iBooks-ը՝ համալրելով այն թվային ձեռնարկներով։ Յուրաքանչյուր դասագիրք-ձեռնարկ արժե 15 դոլար։ Բացի դրանից ընկերությունը թողարկել է iBooks Author SDK-ն, որի միջոցով նախագծողները կարող են Mac OS X օպերացիոն համակարգի համար ստեղծել դասագրքեր։

Пилотная программа для цифровых учебников планшетов iPad от Apple, которая применяется уже в течение года, помогла студентам повысить успеваемость по математике на 20% по сравнению с результатами обучения по обычной учебной программе.
Об этом сообщил издатель Houghton Mifflin Harcourt, представив результаты пилотной программы, которая была использована в школе Riverside Unified штата Калифорнии США, пишет Apple Insider.
Программа под названием HMH Fuse помогла 78% студентов повысить успеваемость в сдаче экзаменационных тестов. Только 59% студентов, обучающимся по обычным учебникам, удается добиться успехов в сдаче тестов. Следует напомнить, что Apple обновила книжный онлайн-магазин iBooks, дополнив его цифровыми учебниками. Стоимость учебника будет составлять 15 долларов или меньше. Кроме цифровых книг компанией был представлен iBooks Author SDK, с помощью которого разработчики могут создать учебники для операционной системы Mac OS X.