Վլադիմիր Պուտինը միանգամայն կարող է գլխավորել Ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան՝ ՖԻՖԱ-ն: Այդ մասին հայտարարել է կազմակերպության գործող նախագահ Յոզեֆ Բլատտերը ՌԴ վարչապետի հետ հանդիպումից հետո:
«Նա զարմանալի մարդ է, մենք արդեն բավական երկար ժամանակ է, ինչ շփվում ենք: Մենք խոսել են ոչ միայն ֆուտբոլից, այլ նաև քաղաքականության մասին»,-Բլատտերի խոսքն է մեջբերում ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը:
Ինքը Բլատտերը հավանաբար շուտով կհեռանա պաշտոնից: Անդրադառնալով ֆուտբոլին՝ նա հայտարարել, է, որ այդ մարզաձևը դրական զգացմունքներ է հաղորդում մարդկանց այս ծանր ժամանակներում:
«Ֆուտբոլ միշտ են խաղացել, նույնիսկ Իրաքում պատերազմի ժամանակ: Ֆուտբոլ են խաղում Աֆղանստանում, Պակիստանում: Ֆուտբոլը շատ հզոր խաղ է»,-ասել է ՖԻՖԱ-ի նախագահը:

Владимир Путин вполне мог бы возглавить Международную федерацию футбола – ФИФА. Об этом заявил действующий глава организации Йозеф Блаттер по итогам встречи с главой российского правительства.
"Он удивительный человек, мы общаемся с ним уже довольно длительное время. В разговорах с ним мы затрагивали не только тему футбола, но и тему политики", – слова Блаттера передает РИА Новости.
Сам Блаттер по всей вероятности вскоре покинет свой пост. Говоря о футболе, он заявил, что этот вид спорта дарит людям положительные эмоции даже в трудные времена.
"В футбол играли всегда, даже во время войны в Ираке. В футбол играют в Афганистане, Пакистане. Это игра людей. Футбол очень силен", – отмечает президент ФИФА.