Բրազիլիայի հավաքականի աշխարհահռչակ ֆուտբոլիստ Պելեն ընդգծել է, որ ֆուտբոլի երկրորդ արքա չի ծնվի և չարժի իր հետ համեմատել «Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսիին:
«Կարելի՞է արդյոք համեմատել ինձ ու Մեսսիին: Երբ նա խփի 1283 գոլ և հաղթի 3 աշխարհի առաջնություն, այդ ժամանակ էլ կխոսենք: Ռեկորդները սահմանվում են նրա համար, որ դրանք վերասահմանվեն, բայց իր ռեկորդը վերասահմանելը դժվար կլինի: Մարդիկ անընդհատ հարցնում են` երբ է ծնվելու նոր Պելե: Երբեք»,-Պելեի խոսքը փոխանցում է sportbox.ru-ն:
Վերջերս 71-ամյա Պելեն հնարավորություն ունեցավ Մեսսին հանդիպելու դաշտում: «Սանթոսը», որը տոնում էր իր հարյուրամյա հոբելյանը, վետերանին առաջարկել է խաղալ աշխարհի ակումբային առաջնությանը, որի եզրափակչին բրազիլական ակումբի մրացակիցը հենց «Բարսելոնան» էր: Սակայն Պելեն բժիշկների խորհրդով, չի վերսկսել իր կարյերան:

21 Январь 2012 - 09:49 AMT
Легендарный футболист сборной Бразилии Пеле отметил, что второй Король футбола никогда не родится и что не стоит сравнивать его и аргентинского нападающего “Барселоны” Лионеля Месси.
“Можно ли сравнивать Месси со мной? Когда он забьет 1283 мяча за карьеру и выиграет три чемпионата мира, тогда поговорим. Рекорды ставят для того, чтобы их били, но побить мой будет очень сложно. Люди постоянно спрашивают, когда же родится новый Пеле. Никогда”,- слова Пеле передает sportbox.ru.
Недавно 71-летний Пеле имел шанс встретиться с Месси на поле, его родной «Сантос», праздновавший столетний юбилей, предлагал ветерану сыграть на клубном чемпионате мира, где в финале соперником бразильской команды была как раз «Барселона». Но Пеле по рекомендациям врачей не стал возобновлять карьеру.