21 Հունվար 2012 - 09:46 AMT
Բրազիլիան շարունակում է պատրաստվել աշխարհի ֆուտբոլի առաջնությանը, որը կկայանա 2014 թվականին: Բրազիլիայի զբոսաշրջության նախարարությունը մշակում է նոր էքսկուրսիոն ուղիներ:
Նախարարությունում խոստանում են, որ 2014թ ճանապարհորդներին առաջարկվելու է 184 զբոսաշրջային ուղղություններ, որոնք տեղակայված են լինելու առաջնությունն ընդունող 12 քաղաքներից 300 կմ հեռավորության վրա:
Ցուցակը կազմվել է տեղացի և արտասահմանցի զբոսաշրջիկների նախընտրությունների հիման վրա: Հաշվի է առնվել նաև ժամանակահատվածը, որը չպետք է գերազանցի 3 ժամը վերգետնյա տրանսպորտով և 2 ժամը` օդայինով, հայտնում է travel.ru-ն: Զբոսաշրջության նախարարության վերջնական գնահատականներով, 2014թ ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ժամանակ Բրազիլիա կայցելեն մոտ 600 հազար արտասահմանցի զբոսաշրջիկներ, և ևս 3 մլն բրազիլացիներ կշրջագայեն երկրում:
Ֆուտբոլային խաղերը կկայանան Ռիո դե Ժանեյրոյում, Սալվադորում, Մանաուսում, Կույաբայում, Կուրտիտիբայում, Բելու Օրիզոնտիում, Բրազիլիայում, Ֆորտալեզայում, Նատալում, Պորտու Ալեգրիում, Ռեսիֆիում և Սան Պաուլոյում:

21 Январь 2012 - 09:46 AMT
Бразилия продолжает готовиться к чемпионату мира по футболу, который пройдет в 2014 году. Министерство туризма Бразилии разрабатывает новые экскурсионные маршруты.
В министерстве обещают, что в 2014 году путешественникам будет предложен выбор из 184 туристических направлений, каждое из них расположено в радиусе 300 километров от 12 городов, принимающих игры чемпионата. Список был составлен на основе исследования предпочтений национальных и зарубежных туристов. Учитывалось также время проезда – оно не должно превышать трех часов наземным транспортом и двух часов – воздушным, сообщает travel.ru.
По предварительным оценкам министерства туризма, в период проведения чемпионата мира по футболу в июне-июле 2014 года в Бразилии побывают около 600 тысяч иностранных туристов, и еще 3 миллиона бразильцев совершат путешествие по стране.
Футбольные матчи пройдут в городах Рио-де-Жанейро, Салвадор, Манаус, Куяба, Куритиба, Белу-Оризонти, Бразилиа, Форталеза, Натал, Порту-Алегри (, Ресифи и Сан-Паулу.