23 Հունվար 2012 - 07:44 AMT
Հունվարի 26-ից փետրվարի 5-ը հայ մրցավարները` Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մրցավարական և տեսչական բաժնի պետ Կարեն Նալբանդյանի գլխավորությամբ ուսումնամարզական հավաք կանցկացնեն Անթալիայում: Հավաքի ընթացքում նախատեսված են տեսական և ֆիզպատրաստության պարապմունքներ, ինչպես նաև պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել սպասարկել երկու ստուգողական հանդիպում:
Մրցավարների մարզումները կանցկացնի ՀՖՖ տեսուչ Գևորգ Հովհաննիսյանը, օգնականների պարապմունքները կվարի ՀՖՖ տեսուչ Արշակ Կնյազյանը, հաղորդում է ՀՖՖ-ի պաշտոնական կայքը:
Հայաստանի Բարձրագույն և Առաջին խմբերի առաջնությունների հանդիպումները սպասարկող մրցավարները մեկնելուց առաջ հավաք են անցկացնում Ֆուտբոլի Ակադեմիայում: Սա հունվար ամսին անցկացվող արդեն երրորդ հավաքն է, որի ընթացքում հիմնական շեշտը դրվել է ֆիզպատրաստության բարելավման վրա: Մարզումներն անցնում են ֆիզպատրաստության մարզիչ Տիգրան Սիմոնյանի գլխավորությամբ:

23 Январь 2012 - 07:44 AMT
С 26 января по 5 февраля армянские судьи во главе с начальником отдела судей и инспекторов ФФА Кареном Налбандяном в Анталии проведут учебно-тренировочный сбор. В ходе сбора планируются занятия по теории и физической подготовке, а также достижение договоренности об организации двух товарищеских встреч.
Тренировки судей проведет инспектор ФФА Геворк Ованнисян, занятия помощников судей проведет инспектор ФФА Аршак Князян, сообщает официальный сайт ФФА.
Судьи, обслуживающие встречи команд Высшей и Первой лиги на чемпионатах, до отбытия проведут сбор в Академии футбола . Это уже третий сбор в январе, на котором основной акцент ставится на повышение физической подготовки. Тренировки проведет тренет по физподготовке Тигран Симонян.