Հունվարի 23-ին անգլիական Շեֆֆիլդ քաղաքում մեկնարկում է Գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունը: Առաջնությունն անցնում է Motorpoint Arena Sheffield արենայում և կավարտվի հունվարի 29-ին:
Ինչպես հայտնում է առաջնության պաշտոնական կայքը, առաջնությանը մասնակցում են ավելի քան 200 գեղասահորդներ աշխարհի 39 երկրներից:
Տղամարդկանց մարզաձևում Հայաստանը կներկայացնի Սլավիկ Հայրապետյանը, որը ելույթը կսկսի նախնական փուլից: Եվրոպայի 2011թ. առաջնության արդյունքներով, մեկից ավելի մասնակից (զույգ) ներկայացնելու իրավունք են ստացել Ֆրանսիան, Չեխիան, Ռուսաստանը, Բելգիան, Իտալիան, Իսպանիան ու Շվեդիան:

23 января в английском городе Шеффилд стартует чемпионат Европы по фигурному катанию. Чемпионат проходит на арене “Motorpoint Arena Sheffield” и завершится 29 января.
Как передает официальный сайт чемпионата, в нем ринимают участие более чем двести фигуристов из 39 стран. Армению в мужском разряде представляет Славик Айрапетян, который выступит в предварительном этапе короткой программы.
По результатам выступлений своих фигуристов на чемпионате Европы 2011 года, право выставить более одного участника (пары) завоевали Франция, Чехия, Россия, Бельгия, Италия, Испания и Швеция.