Հայտնի ֆոտոխցիկներ արտադրող Olympus ընկերությունը ստորագրել է համաձայնագիր Sony ընկերության հետ։ Այս մասին գրում է TechCrunch տեխնոբլոգը հղում անելով ճապոնական բիզնես ամսագրին։
Olympus-ը 20 տարվա ընթացքում մեծ ֆինանսական կորուստներ է ունեցել և երկար ժամանակ թաքցրել է դա։ Այս լուրը հայտնի դառնալուն պես ընկերությունը քննադատությունների է արժանանում։
Olympus ընկերությունը Տոկիոյի ֆոնդային բորսայից դուրս մնալու վտանգի տակ էր, սակայն այժմ ընթանում է ընկերությունը ղեկավարելու բարելավման փորձաշրջանի 3-րդ տարին։ Եվ այդ նպատակով, Olympus-ը խորհդրակցել է մի շարք տեխնիկա արտադրող ընկերությունների հետ, սակայն ընտրել է Sony-ին՝ որպես լավագույն գործընկեր, որը կարող է դուրս բերել Olympus-ին ստեղծված իրավիճակից։
Olympus-ը շուտով պատրաստվում է անցկացնել մամլո ասուլիս պաշտոնապես հայտնելու համար Sony-ի հետ դաշինքի մասին։ Այս պահի դրությամբ Sony-ին է պատկանում Olympus-ի բաժնետոմսերի 0.03%-ը։

23 Январь 2012 - 12:44 AMT
Известный производитель фотокамер и медоборудования Olympus подписал контракт с компанией Sony. Об этом пишет техноблог TechCrunch, ссылаясь на японский бизнес-журнал.
В течение 20 лет Olympus нес финансовые убытки и долгое время тщательно скрывал это. После того, как информация о крахе компании стала достоянием общественности, Olympus подвергся серьезной критике.
Компания была под угрозой снятия с японской фондовой биржи, однако в настоящее время наметился процесс стабилизации в делах компании. Olympus удалось избежать делистинга, предоставив исправленную отчетность в указанные сроки. С октября ценные бумаги корпорации упали в цене более чем в три раза. Кроме того, за полугодие с марта по сентябрь 2011 года корпорация зарегистрировала рекордные убытки. Сейчас компания остро нуждается во вливаниях капитала, чтобы избежать банкротства, пишет Lenta.ru.
В скором времени компания намерена дать пресс-конференцию, на которой собирается заявить о сотрудничестве с Sony.