15-ամյա հայ գեղասահորդ Սլավիկ Հայրապետյանը հաջող է մեկնարկել Եվրոպայի գեղասահքի առաջնությունում, որն ընթանում է անգլիական Շեֆֆիլդ քաղաքում: Ինչպես հայտնում է առաջնության պաշտոնական կայքը, առաջին հորիզոնականը զբաղեցրել է ռուս գեղասահորդ Եվգենի Օլյուշչենկոն` 157.52 միավորով:
Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցում են ավելի քան 200 գեղասահորդներ 39 երկրներից: 2011թ Եվրոպայի առաջնությանը իրենց գեղասահորդների ելույթների արդյունքում, 1-ից ավելի մասնակիցներ հայտավորելու իրավունք ստացել են Ֆրանսիան, Չեխիան, Ռուսաստանը, Բելգիան, Իտալիան, Իսպանիան և Շվեդիան:

15-year-old Armenian figure skater Slavik Hayrapetyan performed successfully at the European Figure Skating Championship taking place in Sheffield, UK.
According to the official site of the Championships, Russia’s Evgeniy Plyushenko is placed first with 157,52 points.
More than 200 figure skaters from 39 countries are participating in the Championships. France, Czech Republic, Russia, Belgium, Italy, Spain and Sweden have gained a right to be represented by more than one participant, according to the results of the 2011 European Championships.