Դոնեցկի «Մետալուրգը» շարունակում է ուսումնամարզական հավաքը թուրքական Բելեկում: Հունվարի 23-ին «Մետալուրգը» ընկերական խաղ է անցկացրել մոլդովական «Շերիֆի» հետ և հաղթանակ տարել 1:0 հաշվով: Հայ ֆուտբոլիստներ Գևորգ Ղազարյանը և Կառլեն Մկրտչյանը խաղադաշտ են դուրս եկել առաջին խաղակեսում:
«Մետալուրգի» մարզիչ Վլադիմիր Պյատենկոն մեկնաբանել է խաղի ընթացքը, նշելով, որ նրանց հաղթանակն օրինաչափ էր: «Թեև մենք գոլ խփեցինք միայն 11-մետրանոց նիշից, կարևոր է այն, որ մենք հակառակորդի նկատմամբ առավելություն ունեինք ամբողջ խաղի ընթացքում: Խաղը հեշտ չէր: Մեզ դիմակայում էր փորձառու հակառակորդ, որը Մոլդովայի առաջնության առաջատարներից է: «Շերիֆը» անընդհատ խաղում է Չեմպիոնների լիգայում և Եվրոպայի լիգայում: Նրանք ունեն հարուստ միջազգային փորձ»,-Պյատենկոյի խոսքը մեջբերում է ակումբի պաշտոնական կայքը:

Донецкий “Металлург” продолжает учебно-тренировочный сбор в турецком Белеке. 23 января “Металлург” провел товарищеский матч с молдавским “Шерифом” и одержал победу со счетом 1:0. Армянские футболисты Геворг Казарян и Карлен Мкртчян вышли на поле во втором тайме.
Наставник “Металлурга” Владимир Пятенко прокомментировал ход игры, отметив, что они победили закономерно. “Хоть мы и забили лишь с одиннадцатиметровой отметки, важнее, то, что мы переигрывали соперника на протяжении всего матча. Поединок был далеко не простым. Нам противостоял опытный оппонент, который задает тон в чемпионате Молдавии. “Шериф” постоянно играет в Лиге чемпионов и Лиге Европы. У них богатый международный опыт”,- слова Пятенко передает официальный сайт клуба.