Twitter ընկերությունը գնել է վնասակար ֆայլերի-ծրագրերի դեմ պայքարող ստարտափ ընկերություն Dasient-ը։
«Մենք մեր թիմը կներգրավենք Twitter-ի թիմին՝ արդյունավետ օգտագործելու մեր գործիքները և տեխնոլոգիաները միկրոբլոգն անվտանգ պահելու համար»,-գրել է Dasient ընկերությունն իր բլոգում, հայտնում է CNET-ը։
Այս ընկերությունը, որը մասնագիտացված է վնասակար ֆայլերի պաշտպանության և վեբ-անվտանգության մեջ, գործարկել է իր հակավիրուսային հարթակը 2009-ին։ Իսկ 2010-ին թողարկել է իր առաջին հակավիրուսային ծառայությունը՝ պաշտպանելու կայքերը վնասակար ֆայլերից։
2011-ին Dasient-ը հայտնել էր, որ կայքերի վնասակար ֆայլերով վարակվելը կրկնապատկվել է նախորդ տարվա հետ համեմատ և որ վնասակար ֆայլերի կամ ծրագրերի տարածումը արագորեն աճում է։

24 Январь 2012 - 08:19 AMT
“Наша команда будет сотрудничать с командой Twitter с целью более продуктивного использования наших инструментов и технологий для обеспечения веб-безопасности микроблога”,- написано в блоге компании Dasient, пишет CNET.
В 2009 г. компания Dasient запустила свою онлайн-платформу для борьбы с вредоносным программным обеспечением, которая умеет сканировать ссылки и веб-сайты на предмет наличия в них вредоносного содержания. Кроме того, в 2010 г. Dasient запустила первый веб-сервис, ориентированный на борьбу с вредоносными рекламными объявлениями. Будут ли эти технологии интегрированы в сервис Twitter, пока неизвестно.
В 2011 году компания Dasient заявила, что опасность заражения сайтов вредоносными вирусами увеличилась, по сравнению с прошлым годом, в два раза.