Այսօր ՎիվաՍել-ՄՏՍ -ը հայտնեց Հայաստսնում Opera Mini բրաուզերի օգտվողների շրջանում անցկաված տոնական վիկտորինայի հաղթողների անունները: 14 հաղթող ստացան Samsung HTC, Blackberry ֆիրմաների տարբեր մոդելների սմարթֆոններ և պլանշետային համակարգիչներ:
«Այս վիկտորինան հերթական կարևոր քայլն է բջջային ինտերնետն ու ինտերնետ ռեսուրսները առավել հասանելի դարձնելու ուղղությամբ»,- ասաց ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը: Վիկտորինան անցկացվել է 2011 թ-ի դեկտեմբերի 15-28-ը ներառյալ: ՎիվաՍել-ՄՏՍ–ի բաժանորդները Opera Mini բրաուզերի միջոցով մուտք գործելով victorina.mts.am էջը, պատասխանել են օրական մեկ հարցի: Օրվա հաղթող էր ճանաչվում 50-րդ ճիշտ պատասխանած մասնակիցը:
Այս տոնական ակցիան անցկացվել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի և Opera Software-ի համագործակցության արդյունքում: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն առաջին օպերատորն է, ում հետ Opera Software ընկերությունը համագործակցում է Հայաստանում:

24 Январь 2012 - 12:03 AMT
24 января компания “ВиваСелл-МТС” объявила имена 14 победителей – пользователей браузера Opera Mini, которые приняли участие в праздничной викторине. 14 победителей получили смартфоны Samsung, HTC, Blackberry и планшеты HTC Flyer.
“Эта викторина является очередным важнейшим шагом к тому, чтобы сделать мобильный Интернет и Интернет-ресурсы более доступными”, – сказал генеральный директор компании “ВиваСелл-МТС” Ральф Йирикян. Викторина проводилась с 15 по 28 декабря 2011 года. Абоненты “ВиваСелл-МТС”, следуя ссылке viktorina.mts.am с браузера Opera Mini, ежедневно отвечали на один вопрос викторины. Победителем дня считался каждый 50-ый правильно ответивший участник.
Праздничная акция была реализована в результате сотрудничества компаний “ВиваСелл-МТС” и “Opera Software”. “ВиваСелл-МТС” – первая компания в Армении, с которой сотрудничает “Opera Software”.