Հայ դահուկորդներ Սերգեյ Միքաելյանը և Թադևոս Պողոսյանը մարզիչ Արթուր Միքայելյանի զեկավարությամբ հանդես են եկել Գերմանիայի և Չեխիայի միջազգային առաջնություններում:
Չեխիայում Սերգեյ Միքայելյանը 350 դահուկորդներից 20 կմ մարզաձևում լավ արդյունք է ցույց տվել և զբաղեցրել առաջին հորիզոնականը: Պողոսյանն իր ելույթն ավարտել է 7-րդ հորիզոնականում:
Իսկ Գերմանիայում Միքայելյանը 200 մարզիկներից զբաղեցրել է 27-րդ հորիզոնականը, հայտնում է Հայասատանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքը:
Արդեն փետրվարի 20-ին Էրզրումում մեկնարկում է դահուկասահքի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը, որտեղ հանդես կգան նաև հայ մարզիկները:

Армянские лыжники Сергей Микаелян и Тадевос Погосян во главе тренера Артура Микаеляна, выступили в международных турнирах в Германии и Чехии.
В Чехии Сергей Микаелян в дистанции 20 км среди 350 лыжников показал самый хороший результат и занял первое место. Погосян свое выступление завершил на 7 месте.
А в Германии Микаелян среди 200 спортсменов занял 27 место, передает официальный сайт армянского Национального олимпийского комитета.
Уже 20 февраля в Эрзруме (Турция) стартует молодежный чемпионат мира по лыжному спорту, в котором выступят и армянские спортсмены.