Հայաստան է ժամանել Ֆրանս Տելեկոմ-Orange Եվրոպական շուկաների փոխնախագահ Բենուա Շինը։ Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նա նշեց, որ սա իր առաջին այցելությունն է Հայաստան։
«Ես եկել եմ ծանոթանալու Օրանժ Արմենիայի 2011թ-ի արդյունքներին և հաջողություններն, ինչպես նաև քննարկելու 2012-ին նախատեսվող պլանները։ Օրանժը Հայաստանում նույն ձեռագիրն ունի, ինչ բոլոր Ֆրանս Տելեկոմ խմբի երկրներում։ Օրանժը առաջնորդվում է եվրոպական արժեքներով»,-նշեց նա։
Բենուա Շինի խոսքով, Ֆրանս Տելեկոմը Հայաստանում երեք տարվա համար նախատեսել է 250 մլն եվրոյի ներդրում, որից 186 մլն-ն արդեն իսկ ծախսվել են։
Ըստ նրա, Օրանժի գործունեությունը Հայաստանի համար տնտեսությանը զարկ տալու համար կարևոր ներդրում է։ «Մենք շարունակելու ենք ներդրումների քաղաքականություն թե՛ նյութական տեսանկյունից և թե՛ մարդկային ռեսուրսների։ Մենք տեսնում ենք այստեղ տնտեսության ակտիվությունը»,-հավելեց նա։
Բենուա Շինը խոստացավ, որ Հայաստանում Օրանժը շարունակելու է տարեցտարի նորարարություններով հանդես գալ։ Խոսելով 2012-ի պլանների մասին, նա նշեց, որ հաշվի առնելով մրցակիցներին, չի կարող հայտնել գալիք նորույթները, սակայն, նրա խոսքով, դրանք անպակաս կլինեն։
Այսօր Բենուա Շինը կհանդիպի նաև ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի, Էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանի և ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանի հետ։

25 Январь 2012 - 11:25 AMT
В Армении находится с визитом вице-президент европейских рынков группы France Telecom-Orange Бенуа Шин. 25 января во время беседы с журналистами он сказал, что это его первый визит в Армению.
“Я приехал, чтобы познакомиться с результатами работы и успехами компании “ Orange Армения”, а также обсудить планы на 2012 год. В Армении Orange придерживается той же стратегии, что и в других странах группы France Telecom-Orange. Компания в своей работе руководствуется европейскими принципами”, – отметил Бенуа Шин.
По словам Шина, в течение трех лет компания успела вложить в Армению 250 миллионов евро, из которых 186 миллионов – прямые инвестиции.
По его словам, деятельность компании имела огромное значение для развития экономики Армении: “Мы продолжим инвестировать в экономику Армении. Здесь намечается экономическая активность”, – добавил он.
25 января Бенуа Шин встретится с министром транспорта и связи Армении Мануком Варданяном, министром экономики РА Тиграном Давтяном, председателем Комиссии по регулированию общественных услуг Армении Робертом Назаряном и др.