«Կիպրոսի հավաքի հիմնական նպատակը հնարավորինս շատ ֆուտբոլիստներ դիտարկելն է: Ազգային հավաքականը Կիպրոս կմեկնի ընդլայնված կազմով, կհրավիրվի 26-28 ֆուտբոլիստ: Երկու ընկերական հանդիպումների ընթացքում բոլոր ֆուտբոլիստներին հնարավորություն կտրվի խաղալու: Կլինեն նաեւ նոր անուններ: Ավելի շատ խաղային ժամանակ կտրամադրվի այն ֆուտբոլիստներին, ովքեր անցած մրցաշրջանում քիչ են դուրս եկել խաղադաշտ»,- ՀՖՖ պաշտոնական կայքին տված հարցազրույցում ասել է Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը: ՖԻՖԱ-ի օրացույցով ընկերական հանդիպումների պաշտոնական օրը` փետրվարի 29-ին, Կիպրոսի Լիմասոլ քաղաքում Հայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական հանդիպում կանցկացնի Կանադայի ազգային հավաքականի հետ:
Կիպրոսյան մրցաշարի օրերին, փետրվարի 28-ին, Հայաստանի ազգային հավաքականը ընկերական հանդիպում կանցկացնի նաեւ Սերբիայի ազգային ընտրանու հետ:

25 Январь 2012 - 13:05 AMT
Вардан Минасян: В ходе товарищеских встреч на Кипре всем футболистам будет предоставлена возможность сыграть
“Основной целью сборов на Кипре является вовлечение по возможности большего числа футболистов. Национальная сборная Армении отправится на Кипр в расширенном составе, будет приглашено 26-28 футболистов. В ходе двух товарищеских встреч всем футболистам будет предоставлена возможность сыграть. Будут и новые имена”, – сказал в интервью официальному сайту ФФА главный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян.
Национальная сборная Армении по футболу 28 февраля встретится со сборной Сербии, а 29 – со сборной Канады на стадионе “Цирион” в городе Лимассол (Кипр).