Motorola Mobility ընկերությունը դատական հայց է ներկայացրել ընդդեմ Apple ընկերության: Ընկերությունն iPhone-ի՝ վեց նմանություն է հայտնաբերել, որոնք, պնդում է, կրկնօրինակում են Motorola-ն: Այս մասին հաղորդում է Los Angeles Times-ը:
Պետք է նշել, որ Motorola Mobility-ն անցյալ տարի օգոստոսին գնեց Google-ը և տվյալ պարագայում, բնական է դատական հայցը, քանի որ Apple-ը Google-ի մեծ մրցակիցն է: Motorola –ի սմարթֆոններն այժմ աշխատում են Google-ի Android օպերացիոն համակարգով՝ Apple-ի iOS ՕՀ-ի հիմնական մրցակցով:
Երկու ընկերությունները «դատական պատերազմներ են» սկսել՝ չնայած Apple-ը դատական հայց երբեք չի ներկայացրել հենց Google-ի դեմ և ոչ էլ Google –ը հակառակը:
Motorola-ն պահանջում է ԱՄՆ Ֆլորիդա նահանգի տարածքային դատարանից դատական արգելք ընդունել Apple-ի iPhone սմարթֆոնների վաճառքի դեմ:
2011-ից Apple-ը դատական «պատերազմների» մեջ է Samsung, HTC ընկերությունների հետ: Միայն Samsung-ի հետ 2011-ին ընթացել է 30 դատական գործընթաց:

Компания Motorola Mobility подала судебный иск против компании Apple. Apple обвиняется в нарушении шести патентов, связанных с мобильными технологиями, которые копируются у Motorola. Об этом сообщает Los Angeles Times.
Новый иск подан в отношении смартфона Apple iPhone 4S и сервиса удаленного хранения данных, основанного на базе "облачных" технологий iCloud.
Следует отметить, что компания Motorola Mobility в августе прошлого года приобрела компанию Google и в этом контексте становится понятным смысл подачи иска, поскольку Apple является главным конкурентом Google.
Смартфоны Motorola в настоящее время работают по операционной системе Android, являющейся основным конкурентом iOS компании Apple.
Компании начали друг против друга “судебную войну”, хотя Apple никогда не подавала с суд на Google, а Google – на Apple.
Motorola требует от окружного суда южного штата Флорида США запретить продажи iPhone компании Apple. С 2011 года Apple находится в судебной тяжбе с компаниями Samsung, HTC. Только с Samsung у компании было 30 судебных процессов.