Դոնեցկի «Շախտյորի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ակումբի պաշտոնական կայքին տված հարցազրույցում պատմել է այն մասին, թե ինչպես է տարեցտարի ծննդյան օրը հավաքների ժամանակ տոնելը: Հունվարի 22-ին Մխիթարյանը դարձավ 23 տարեկան, այդ օրերին նրա թիմը Դուբայում մասնակցում էր Dubai Cup-2012 առաջնությանը:
«Արդեն այնպիսի զգացողություն է, որ այդ օրը բոլորովին էլ տոն չէ: Իսկ եթե լուրջ, ապա ես հասկանում եմ, որ այդպիսին են իմ կարիերայի առանձնահատկությունները: Եվ ես պետք է շնորհակալ լինեմ այն բանի համար, որ խաղում եմ այսպիսի թիմում, իմ ծննդյան օրն անցկացնում եմ հավաքներում, պարզապես այդպես է ստացվում, ոչ ոք դա հատուկ չի կազմակերպում»,- ասել է Մխիթարյանը:
Նա նշել է, որ իր համար ամենակարևորն այն է, որ մարդիկ ուշադրություն են հատկացնում, պարզապես զանգում և շնորհավորում են. «Լավագույն նվերն այն է, երբ քո մասին հիշում են»:

26 Январь 2012 - 17:02 AMT
Армянский полузащитник донецкого “Шахтера” Генрих Мхитрян в интервью официальному сайту клуба рассказал о том, каково из года в год праздновать свой день рождения на сборах. Мхитаряну 22 января исполнилось 23 года, в эти дни его команда в Дубае принимала участие в турнире Dubai Cup-2012.
“Такое чувство уже, что этот день и не праздник. А если серьезно, то я понимаю, что таковы особенности моей карьеры. И я должен быть благодарен за то, что играю в такой команде, свой день рождения встречаю на сборах, просто так выходит, никто специально этого не подстраивает”, – сказал Мхитарян.
Он отметил, что для него самое важное, когда люди уделяют внимание, просто звонят и поздравляют: “Самый лучший подарок – когда о тебе вспоминают”.