15-ամյա հայ գեղասահորդ Սլավիկ Հայրապետյանը ավարտել է իր ելույթը գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունում, որն ընթանում է անգլիական Շեֆֆիլդ քաղաքում: Կարճ ծրագրում Հայրապետյանը հավաքել էր 47.75 միավոր և 29 մասնակիցներից զբաղեցրել նախավերջին 28-րդ հորիզոնականը:
Առաջին հորիզոնականը զբաղեցրել է ռուս գեղասահորդ Արթուր Գաչինսկին` 84.80 միավորով: Օլիմպիական չեմպիոն Եվգենի Պլյուշչենկոն 84.71 միավորով երկրորդ հորիզոնականում է, հայտնում է առաջնության պաշտոնական կայքը:
Առաջնությանը մասնակցում են 39 երկրների ավելի քան 200 մարզիկներ: 2011թ Եվրոպայի առաջնությանը իրենց գեղասահորդների ելույթների արդյունքում, 1-ից ավելի մասնակիցներ հայտավորելու իրավունք ստացել են Ֆրանսիան, Չեխիան, Ռուսաստանը, Բելգիան, Իտալիան, Իսպանիան և Շվեդիան:

Armenia’s 15-year-old Slavik Hayrapetyan dropped out of the European Figure Skating Championships 2012 after taking the 27th place with 45,75 points.
Russia's Artur Gachinski is leading with 84,80 points, followed by Olympic champ Evgeni Plushenko (84,71 points), the official web-site of the championship reports.
More than 200 figure skaters from 39 countries are participating in the Championships. France, Czech Republic, Russia, Belgium, Italy, Spain and Sweden have gained a right to be represented by more than one participant, according to the results of the 2011 European Championships.