Google ընկերության արտադրանքների փոխնախագահ Բրեդլի Հորովիգը հայտնել է, որ այսուհետ Google+ սոցիալական ցանցում կարելի է գրանցվել սկսած 13 տարեկանից։ Սոցցանցն ավելացրել է մի քանի ֆունկցիաներ, որոնք պաշտպանելու են երեխաների անձնական տվյալները։
Մինչ այժմ ցանցում կարող էին գրանցվել միայն 18 տարին լրացած մարդիկ։ Իսկ այժմ ողջ աշխարհի դեռահասները նույնպես կարող են գրանցվել և օգտվել սոցիալական ցանցից, բացառությամբ՝ Իսպանիայի, Հյուսային Կորեայի և Նիդեռլանդների դեռահասները։ Այս երկրներում օրենքի պահանջը կայքերի օգտագործողների տարիքի նկատմամբ ավելի բարձր է։
Google+-ի այս նորարարությունը ևս մեկ քայլ է մրցակցելու Facebook սոցիալական ցանցի հետ։ Facebook-ում նույնպես գրանցումը թույլատրվում է 13 տարեկանից։
Երբ դեռահասը փորձի որևիցե հանրային գրառում անել Google+ում, ցանցը կզգուշացնի նրան, որ տվյալ գրառումը հանրային է և բացի ընկերներից ցանկացած մարդ կարող է տեսնել։
2012-ի ֆինանսական հաշվետվության ժամանակ Google ընկերության գործադիր տնօրեն Լարի Փեյջը հայտնեց, որ սոցցանցն ունի 90 միլիոն օգտագործող։
Google-ը հիմնեց իր սոցիալական ցանը 2011-ին հունիսին։ Այդ ժամանակից սկսած G+-ում անընդհատ նոր թարմացումներ են կատարվում՝ ավելանում ֆունկցիաներ, կոճակներ, նոր հնարավորություններ։ Վերջերս իր որոնողական համակարգում Google-ն ավելացրեց նաև G+-ի որոնման արդյունքներ, ինչը էլ ավելի է նպաստում կայքի առաջխաղացմանը։
G+-ի հիմնական մրցակիցը աշխարհի ամենամեծ Facebook սոցիալական ցանցն է 800 միլիոն օգտագործողով ողջ աշխարհում։

27 Январь 2012 - 09:10 AMT
Вице-президент компании Google+ Брэдли Хоровиц заявил, что отныне в соцсети можно будет регистрироваться, начиная с 13 лет. Социальная сеть ввела несколько новых функций, которые смогут защитить личные данные детей.
До сих пор в сети могли зарегистрироваться пользователи, достигшие 18 лет. А теперь новыми правилами регистрации смогут воспользоваться подростки во всех странах за исключением Испании, Южной Кореи и Нидерландов, где возрастные ограничения выше.
Это еще один шаг Google+ в конкурентной борьбе с социальной сетью Facebook, в которой также допускается регистрация пользователей с 13 лет.
Для подростков были созданы специальные условия безопасности. Например, если юный пользователь попытается сделать свое сообщение в сети доступным для всех, а не только для друзей, его попросят подумать дважды и предупредят о возможных последствиях.
Во время финансового отчета 2012 года исполнительный директор компании Google Ларри Пейдж заявил, что в соцсети зарегистрировано 90 миллионов пользователей.
В качестве социальной сети Google начал действовать с июня 2011 года. Начиная с этого времени сеть G+ постоянно обновлялась, добавляя новые функции, кнопки, возможности.
Основным конкурентом G+ является соцсеть Facebook с числом зарегистрированных пользователей – 800 миллионов человек во всем мире.