Motorola ընկերությունը 2011-ին վաճառել է 1 միլիոն պլանշետային համակարգիչ, որից 200 000-ը՝ Xoom և Xyboard պլանշետները վաճառվեկ են 2011-ի 4-րդ եռամսյակում։ Հիշենք, որ նշված ժամանակահատվածում ընկերությունը գրանցեց 80 միլիոն դոլարի կորուստ, հաղորդում է Los Angeles Times-ը։
Վաճառի քանակի և եկամուտների մասին տեղեկությունները ընկերությունը հայտնել է իր Ֆինանսական հաշվետվության երեկոյի ժամանակ։ Ընդհանուր առմամբ 2011-ի 4-րդ եռամսյակում ընկերության եկամուտը կազմել է 3,44 միլիարդ դոլար։
Ողջ 2011-ի համար Motorola-ն կրել է 249 միլիոն դալարի կորուստ՝ գրանցելով 13 միլիարդ դոլար եկամուտ։
2010-ին ընկերությունը կրել էր ընդամենը 86 միլիոն դոլարի կորուստ՝ 11,5 միլիարդ դոլարի եկամուտով։
Motorola-ն նշել է, որ այժմ լինելով Google-ի մի մասը, ընկերությունը շարունակելու է հանդես գալ նորարար տեխնոլոգիաներով՝ անկախ կորուստներից։
Google-ը 2011-ին գնեց Motorola Mobility ընկերությունը։ Motorola-ի պլանշետները և սմարթֆոններն աշխատում են Google-ի նախագծած Android օպերացիոն

Компания Motorola в 2011 году реализовала 1 миллион планшетов, 200 000 из которых – это планшеты Xoom и Xyboard были проданы лишь в последнем квартале 2011 года. В этот период времени компания отметила убытки в размере 80 миллионов долларов, сообщает Los Angeles Times.
О количестве продаж и финансовых убытках компания заявила во время финансового отчета за 2011 год. В общей сложности, выручка компании составила 3,4 миллиардов долларов. В течение 2011 года Motorola понесла убытки в размере 249 млн долларов, зарегистрировав прибыль в 13 миллиардов долларов. В 2010 году потери компании составили 86 миллионов долларов, зарегистрировав прибыль 11,5 миллиарда долларов. Компания отметила, что, сотрудничая с Google, она намерена продолжить развитие новых технологий, независимо от убытков. В 2011 году компания Google приобрела Motorola Mobility. Смартфоны и планшеты Motorola работают по операционной системе Android, разработчиком которого является компания Google.