«Անցյալ տարի մեր զինվորներից աշխարհի չեմպիոն դարձան քիք-բռնցքամարտիկներ Լևոն Սարգսյանն ու Մելսիկ Բաղդասարյանը և հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Նարեկ Խաչատրյանը»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ՑՍԿԱ-յի սպորտի գործերով պետի տեղակալ, փոխնդապետ Արմեն Հովհաննիսյանը:
Հայաստանի բանակի կենտրոնական մարզակումբում ծառայելու իրավունք են ստանում Եվրոպայի և աշխարհի առաջնություններում մինչև 6-րդ տեղը զբաղեցրած մարզիկներն ու Հայաստանի հավաքականների կազմում հանդես եկող ֆուտբոլիստները:
Հովհաննիսյանի խոսքով` ՑՍԿԱ-յի գլխավոր նպատակն է բարձրակ մարզիկներ պատրաստել. «Մեր զինվորները հասկանում են, ոչ ներկայացնում են ոչ միայն Հայաստանը, այլև բանակը: Ծառայությունը բանակում մարզիկներին շատ բան է տալիս, նրանք դառնում են ավելի առնական և պատրաստ հաղթահարելու ցանկացած դժվարություն»:
2012 թվականին շատ զինվոր-մարզիկներ կմասնակցեն վարկանիշային առաջնությունների: Ինչպես նշել է փոխգնդապետը, Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերի ուղեգրերի համար պայքարում են ըմբիշներ Նարեկ Սանոյանը, Ալեքսան Միքայելյանը, Հովհաննես Վարդերեսյանը, ձյուդոյիստներ Անդրանիկ Չափարյանն ու Գոռ Հարությունյանը, բռնցքամարտիկ Արթուր Քիրաջյանը:
Հովհաննիսյանը շնորհավորել է Հայաստանի բոլոր զինծառայողներին Հայաստանի ԶՈՒ 20-ամյակի առթիվ. «Առանձնապես ուզում եմ շնորհավորել բոլոր սահմանապահներին, որոնք պաշտպանում են մեր սահմանները: Մեր զինվորների շնորհիվ այսօր մեր երկրում խաղաղություն է տիրում: Ես ցանկանում եմ, որպեսզի մեր անհաղթ բանակն ավելի հզոր լինի: Իսկ մեր զինվոր-մարզիկները Լոնդոնից վերադառնան մեդալներով»,- հավելել է նա:

28 Январь 2012 - 05:15 AMT
В 2011 году из спортсменов-солдат чемпионами мира стали Левон Саркисян, Мелсик Багдасарян и Нарек Хачатрян
“В прошлом году из наших солдат чемпионами мира стали кик-боксеры Левон Саркисян и Мелсик Багдасарян и борец греко-римского стиля Нарек Хачатрян”, – в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал заместитель начальника ЦСКА по спортивным делам, подполковник Армен Оганнисян.
В центральном спортивном клубе армии Армении получают право служить спортсмены, которые на чемпионатах Европы и мира заняли до 6 места и футболисты, которые выступают в составах сборных Армении.
По словам Оганнисяна, главная цель ЦСКА – подготовить высококачественных спортсменов: “Наши солдаты понимают, что представляют не только Армению, но и армию. Служба в армии спортсменам дает многое, они становятся более мужественными и готовыми преодолеть любую сложность”.
В 2012 году многие спортсмены-солдаты примут участие в рейтинговых турнирах. Как отметил подполковник, для путевок лондонских Олимпийских игр поборются борцы Нарек Саноян, Алексан Микаелян, Оганнес Вардересян, дзюдоисты Андраник Чапарян и Гор Арутюнян, боксер Артур Кираджян.
Оганнисян поздравил всех военнослужащих Армении с 20-летием ВС Армении: “Особенно хочу поздравить всех пограничников, которые защищают наши границы. Благодаря нашим солдатам сегодня в нашей стране царит мир. Я желаю, чтобы наша непобедимая армия была более мощной. А наши спортсмены-солдаты вернулись из Лондона с медалями”, – добавил он.