Հունվարի 23-28 Երևանում տեղի ունեցավ բռնցքամարտի Հայաստանի առաջնությունը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հաղորդել Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիայից, տղամարդկանցից չեմպիոն են դարձել Կորյուն Սողոմոնյանը (52կգ), Ռադիկ Թամոյանը (52կգ), Արամ Ավագյանը (56կգ), Վլադիմիր Սարուպանյանը (60կգ), Արա Փլուզյանը (64կգ): Մինչև 69կգ, 75կգ, 81կգ, 91կգ և +91կգ քաշային կարգերում իրենց հավասարը չունեին Հրայր Մաթևոսյանը, Անդրանիկ Հակոբյանը, Արթուր Խաչատրյանը, Ալեքսանդր Ղարագյոզյանն ու Սերգո Պողոսյանը:
Առաջնությանը մասնակցում էին ավելի քան 100 բռնցքամարտիկներ Հայաստանի տարբեր քաղաքներից: Առաջնությունից հետո կձևավորվի Հայաստանի հավաքականը, որը Կարեն Աղամալյանի գլխավորությամբ կսկսի պատրաստվել միջազգային մրցաշարերին: Վարկանիշային առաջնությունը բռնցքամարտիկների համար տեղի կունենա ապրիլին Թուրքիայում:
Կանանց առաջնությունը տեղի ունեցավ չորս քաշային կարգերում: Հայաստանի չեմպիոն դարձան Քիստինե Սարգսյանը (51կգ), Լիանա Ղուկասյանը (57կգ), Արմինե Սինաբյանը (60կգ) և Աշխեն Սիմոնյանը (75կգ):

28 Январь 2012 - 13:41 AMT
23-28 января в Ереване прошел чемпионат Армении по боксу. Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net из Федерации бокса Армении, среди мужчин чемпионами стали Корюн Согомонян (в/к 49), Радик Тамоян (в/к 52), Арам Авагян (в/к 56), Владимир Саруханян (в/к 60), Ара Плузян (в/к 64). В весовых категориях до 69 кг, 75 кг, 81 кг, 91 кг и +91 кг не имели равных Грайр Матевосян, Андраник Акопян, Артур Хачатрян, Александр Карагезян и Серго Погосян.
В чемпионате принимали участие более чем 100 боксеров из разных городов Армении. После чемпионата сформируется сборная Армении, которая во главе с Кареном Агамаляном начнет готовиться к международным турнирам. Рейтинговый турнир для боксеров состоится в Турции в апреле.
Чемпионат среди женщин прошел в четырех весовых категориях. Чемпионками Армении стали Кристине Саргсян (в/к 51), Лиана Гукасян (в/к 57), Армине Синабян (в/к 60) и Ашхен Симонян (в/к 75).