Հունվարի 30-ին Թենիսի միջազգային ասոցիացիան՝ ATP-ն, հրապարակել է աշխարհի լավագույն թենիսիստների ցուցակը: Արգենտինահայ Դավիթ Նալբանդյանը բարելավել է ցուցանիշը մեկ հորիզոնականով՝ նա 86-րդ տեղում է 630 միավորով:
Աշխարհի լավագույն թենիսիստների ցուցակը գլխավորում է Australian Open-ի հաղթող Նովակ Ջոկովիչը (Սերբիա) 13630 միավորով, 2-րդ տեղում 10435 միավորով իսպանացի Ռաֆայել Նադալն է, 3-րդ տեղում Ռոժե Ֆեդերերն է (Շվեյցարիա), նա ունի 8010 միավոր:
Նալբանդյանն այժմ Արգենտինայում է, որտեղ պատրաստվում է Դևիսի գավաթին, մարզվելով Gorrochategui Acedemy-ում: Մրցաշարորւմ Արգենտինայի մրցակիցը կլինի Գերմանիայի հավաքականը: Հանդիպումը տեղի կունենա փետրվարի 10-12 Գերմանիայի Stechert Arena Bamberg-ում:

30 января ATP (Международная ассоциация тенниса) опубликовал очередной рейтинг-лист сильнейших теннисистов мира. Аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян поднялся на одну строку. Теперь он с 630 очками занимает 86 место.
Список лучших теннисистов мира продолжает возглавлять победитель Australian Open Новак Джокович (Сербия) с 13630 очками, на 2 месте с 10435 очками испанец Рафаэль Надаль (Испания), на 3 месте Рожер Федерер (Швейцария), он в своем активе имеет 8010 очков.
Налбандян сейчас находится в Аргентине и готовится к Кубку Дэвиса, тренируясь в “Gorrochategui Acedemy” в Вилле Алленде. Соперником аргентинцев в Кубке Дэвиса будет сборная Германия. Встреча Аргентина-Германия состоится 10-12 февраля в “Stechert Arena Bamberg” в Германии.