Արոնյանն ու Կրամնիկն արդեն պայմանագիր են ստորագրել, որի համաձայն ապրիլի 21-29 խաղ կանցկացնեն: Հանգստայն օրեր են լինլու 23 և 26: Ամենայն հավանականությամբ, խաղը կկայանա Ցյուրիխում, հայտնում է chess-news.ru-ն:
Արոնյանն ու Կրամնիկը կխաղան 6 պարտիա` ժամանակի դասական վերահսկմամբ: Այսպիսով, խաղերը հակառակորդների համար կդառնան իսկական մարզումներ` կարևորագույն առաջնությունից առաջ: Արոնյանը Կրամնիկի հետ խաղալու մեծ ցանկություն է արտահայտել:
«Ընդհանուր առմամբ, քանի որ փաստաթղթերն արդեն ստորագրված են, ուստի մենք, ամենայն հավանականությամբ կհրաժարվենք Լինարեսից, որը միաժամանակ է տեղի ունենալու: Մենք լուրջ մարդիկ ենք և այն, ինչ ստորագրել ենք, իրականացնում ենք»,-ասել է հայ գրոսմայստերը:
Արոնյանն ասել է, որ խաղին լուրջ է վերաբերելու, ինչպես որ միշտ է անում:
Կրամնիկը հայտարարել է, որ եթե ինչ-որ պատճառներով շախմատիստները ոչ ոքիի համաձայնվեն 30-րդ քայլից առաջ, ապա հանդիսատեսի համար նրանք նույն օրը արագ պարտիա կխաղան, որի արդյունքը չի հաշվառվի որպես մրցութային:

Левон Аронян и Владимир Крамник уже подписали контракт, согласной которому с 21 по 29 апреля проведут матч. Выходные дни – 23 и 26 апреля. По всей вероятности, матч состоится в Цюрихе, передает chess-news.ru.
Аронян и Крамник сыграют шесть партий с классическим контролем времени, идентичным тому, который будет использоваться в турнире претендентов. Таким образом, матч станет настоящей тренировкой для обоих соперников в преддверии важнейшего турнира. Аронян сказал, что у него большое желание сыграть с Крамником такой матч.
“В принципе, если мы документы насчет матча уже подписали, то, наверное, придется отказаться от турнира Линареса, который пройдет в это же время. Все-таки мы люди серьезные: если что-то подписываем, то под этим стоим”,- сказал армянский гроссмейстер
Аронян сказал, что к матчу будет относиться серьезно, как к любой встрече: “Буду стараться быть готовым. Играть, надеюсь, буду тоже хорошо”.
Крамник заявил, что если по каким-то причинам шахматисты согласятся на ничью раньше 30-го хода, то для зрителей они в тот же день сыграют одну быструю партию, результат которой не пойдет в зачет соревнования.