Հայ-hնդկական ՏՀՏ Գերազանցության կենտրոնը հայտարարում է նոր դասընթացներ տարբեր ուղղություններով։ Դրանք են՝ Java տեխնոլոգիաներ (Advanced Java Technologies), Android օպերացիոն համակարգ, Linux օպերացիոն համակարգ, Ցանցային անվտանգություն (Network Security), Վեբ տեխնոլոգիաներ (Web Technologies)։
Դասընթացներն անցկացվելու են Երևանի պետական համալսարանի մաթեմատիկայի և մեխանիկայի ֆակուլտետում գտնվող Հայ-հնդկական ՏՀՏ Գերազանցության կենտրոնում, տեղեկացնում են կենտրոնից։
Մասնակցել ցանկացողները պետք է լրացնեն մասնակցության հայտը, որը կարելի է ներբեռնել կենտրոնի կայքից։
Հայ-հնդկական ՏՀՏ Գերազանցության կենտրոնի պաշտոնական բացումը կայացավ 2011-ի նոյեմբեր ամսին։ Կենտրոնը գործում է Հայաստանի և Հնդկաստանի կառավարությունների միջև կնքված համաձայնագրի շրջանակում։ Կենտրոնի նպատակն է խորացնել երկկողմանի համագործակցությունը ՏՀՏ ոլորտում և նպաստել երկրում համաշխարհային մակարդակի բարձրակարգ ՏՀՏ ոլորտի աշխատուժի զարգացմանը, կազմակերպել համատեղ հետազոտական աշխատանքներ և այլն:

Армяно-индийский центр ИТ и телекоммуникаций объявляет о курсах различной тематической направленности. Это технологии Java (Advanced Java Technologies), операционная система Android, операционная система Linux, безопасность сети (Network Security), веб-технологии (Web Technologies).
Курсы будут проведены на факультетах математики и механики Ереванского государственного университета, где расположен Армяно-индийский центр ИТТ, сообщают в центре.
Желающие принять участие могут заполнить заявки на сайте центра.
Официальное открытие центра состоялось в ноябре 2011 года. Центр действует в рамках меморандума, подписанного между правительствами Армении и Индии. Цель создания Армяно-индийского центра ИТ и телекоммуникаций – углубить двустороннее сотрудничество в сфере ИТ и содействовать активному развитию сферы, организовывать совместные исследования и т.д.