«Խիմկիի» և Հայաստանի հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին հաստատել է, որ առաջիկա օրերին պայմանագիր կկնքի «Դինամոյի» հետ: Նա նշել է, որ առաջարկը ոգևորել է նրան և նա մտադիր է ապացուցել, որ կարող է լինել թիմի առաջին համարը:
«Տառացիորեն երեկ էի ես Թուրքիայում «Խիմկիների» հետ հավաքում: Զանգահարեց մեր գլխավոր տնօրենն ու հայտնեց այդ լուրը: Պայմանագիրը դեռ ստորագրված չէ, սակայն օրերս կստորագրվի», հայտնում է sport-express.ru-ն:
Ըստ դարպասապահի, հունվարի 31-ին տեղի կունենա բուժզննումը և նա կմիանա ակումբին. «Առավելագույն ջանքերը կգործադրեմ և կաշխատեմ ցուցադրել մարզչական շտաբին իմ կարողությունները: Ես դեռևս չեմ շփվել մարզիչների հետ, սակայն, իմ կարիերայի մեծ մասի ընթացքում ես եղել եմ հիմնական դարպասապահ, սովոր եմ մրցակցության ու պատրաստ եմ ապացուցել դաշտ դուրս գալու իրավունքս»:

FC Khimki and Armenia goalkeeper Roman Berezovsky confirmed signing a contact with Dynamo Moscow FC in the nearest future.
“Yesterday I was had FC Khimki team practice session in Turkey, when our general manager called and told me the news. The contact will be concluded within the coming days,” sport-express.ru quoted Berezovsky as saying.
“I will take maximum efforts and try to prove my competence. I haven’t talked to trainers yet, but, being a goalkeeper for a long time, I am ready to prove my right to play football,” Berezovsky said.