31 Հունվար 2012 - 05:17 AMT
Գերմանիայի հավաքականի ֆուտբոլիստները EURO- 2012 մամուլի ասուլիսներին ժամանելու են հեծանիվներով: Հավաքականի տրամադրության տակ են լինելու 30 երկանիվ հեծանիվներ:
ЕURO-ի ժամանակ որպես բնակատեղի Գերմանիայի հավաքականն ընտրել է գդանսկյան Dwor Oliwski հյուրանոցը: Այն ունի 70 համարներ, որոնք կբնակեցնեն գերմանական ֆուտբոլային միության պաշտոնական պատվիրակության անդամները: Ենթադրվում է, որ պատվիրակության 65 անդամներից յուրաքանչյուրին առանձին համար է տրամադրվելու: Մյուսներին կհատկացվեն ձևափոխված մերսման սենյակները: Հավաքականը հյուրանոց կժամանաի հուլիսի 1-ին, հայտնում է «Ուկրաինա-2012» ինֆորմացիոն կենտրոնը:
Գերմանացիներն իրենց հետ բերում են խոհարար, սակայան հյուրանոցի սեփականատերերից մեկի` Յանուշ Բարանի, խոսքով ֆուտբոլիստների համար կերակուրը պատրաստվելու է հյուրանոցի խոհանոցում, տեղական սննդամթերքով:
Գդանսկի հյուրանոցից ոչ հեռու գերմանացի լրագրողների համար բացվելու է կենտրոն: Այնտեղ տեղի են ունենալու մամուլի ասուլիսներ, որոնց ֆուտբոլիստները ժամանելու են հեծանիվներով: Ուկրաինայի խաղերի համար հավաքականը կմեկնի խաղերից մեկ օր առաջ, և դրանց ավարտից հետո միանգամից կվերադառնան Գդանսկ:

31 Январь 2012 - 05:17 AMT
Футболисты сборной Германии на пресс-конференции чемпионата Европы 2012 года будут приезжать на велосипедах. В расположении команды будет 30 двухколесных велосипедов.
Немецкая сборная местом пребывания на время ЕURO выбрала гданьский отель Dwor Oliwski. В нем 70 номеров, которые полностью заселит официальная делегация немецкого футбольного союза. Предполагается, что каждый из 65 входящих в состав делегации футболистов и функционеров будет жить в отдельном номере, а пять оставшихся переоборудуют в массажные кабинеты. Команда Йоахима Лева заедет в отель 1 июня, передает информационный центр “Украина-2012”.
Немцы везут с собой повара, но, по словам одного из владельцев гостиницы Януша Барана, блюда для футболистов будут готовиться на кухне отеля и из местных продуктов.
Недалеко от отеля в Гданьске будет открыт центр для немецких журналистов. В нем будут проходить пресс-конференции с участием игроков команды Лева, на которые футболисты будут приезжать на велосипедах. На матчи в Украину сборная будет вылетать за день до игр, а возвращаться в Гданьск сразу после их завершения.